سه راهکار انجمن قلب آمریکا برای رژیم لاغری

انجمن قلب آمریکا سه راهکار ساده و کاربردی برای رژیم لاغری و تغذیه مناسب دارد.

چاقی و اضافه وزن از عوامل اصلی برخی از بیماری‌های قلبی و عروقی به حساب می‌آیند. رژیم غذایی و سبک زندگی (لایف استایل) چنان رابطه تنگاتنگی با سلامت قلب و پیشگیری بیماری‌های فلبی دارد که انجمن قلب آمریکا در یک دهه گذشته، آموزش مبانی تغذیه را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داد. کتاب معروف “No Fad Diet” که برای عموم نوشته شده‌است، رژیم لاغری و مدیریت وزن را به همراه آشپزی و طرز تهیه غذاهای رژیمی توضیح می‌دهد. کلمه Fad در انگلیسی به معنای چیزی است که برای مدت کوتاهی متداول و اصطلاحا مُد می‌شود و بعد از مدتی از تب و تاب میفتد. همانطور که ار عنوان کتاب می‌توانید حدس بزنید، این کتاب رژیمی را مطرح می‌کند که موقت و گذرا نیست، چون که بر پایه اساس علم تغذیه تاکید دارد و برای همه در هر زمان و مکانی قابل استفاده است.

رژیم لاغری اصولی
رژیم لاغری اصولی

در یکی از فصل‌های این کتاب سه راهکار ساده برای رژیم گرفتن و مدیریت برنامه غذایی ذکر شده است.

بسته غذاهای رژیمی خورشاد اپلیکیشن رژیم خورشاد برای iOS ‌و اندروید پایش رشد کودکان

راهکار اول: کمتر از همیشه بخور

اگر جایی مجبور شدید که همان غذای معمول و پرکالری همیشگی را بخورید، از همیشه کمتر بخورید. به عنوان یک قانون سر انگشتی، ۷۰٪ آنچه که همیشه می‌خوردید را از ابتدا جدا کنید و بیشتر از‌آن میل نکنید.

برای لاغر شدن، کمتر از همیشه بخور
برای لاغر شدن، کمتر از همیشه بخور

راهکار دوم: جانشینی مواد غذایی بهتر

این روش نیاز به کمی برنامه ریزی و دقت دارد. قدم اول از مواد اولیه شروع می‌شود. آگاهی و دانش خود را نسبت به خوراکی‌ها و ارزش غذایی آنها افزایش دهید و تا حد ممکن از خوراکی‌هایی استفاده کنید که کالری کمتر و مواد مغذی بیشتر دارند. مثلا به جای لبنیات معمولی، لبنیات کم چرب و به جای نمک از سایر ادویه‌ها برای طعم‌دهی استفاده کنید، به جای گوشت معمولی از گوشت کاملا لخم و ترجیحا سینه مرغ یا بوقلمون و فیله ماهی مصرف کنید. عکس زیر تعدادی از نمونه‌های انتخاب خوب را نشان می‌دهد.

جانشین خوراک برای رژیم لاغری
جانشین خوراک برای رژیم لاغری

راهکار سوم: داشتن برنامه دقیق

در نهایت به عنوان بهترین راهکار، برای هر روز و هر وعده غذایی خود برنامه‌ای دقیق و منظم داشته باشید. نوع غذا، نوع مواد اولیه، میزان میان‌وعده‌ها و نوشیدنی و اسنک، همه را با دقت و با نظر متخصص تغذیه برنامه‌ریزی کنید و مطابق آن پیش بروید. البته این کار هم دانش و هم تلاش فراوان می‌طلبد. در واقع، برنامه ِروزانه غذای رژیمی خورشاد این کار را برای مشترکین خورشاد انجام می‌دهد. بسته غذاهای رژیمی خورشاد با دقت بالا (زیر نظر تیم تخصصی) تهیه و روزانه برای مشترکین ارسال می‌شود تا بتوانند به راحتی رژیم بگیرند , به وزن مناسب برسند.

برنامه رژیم غذایی روزانه
برنامه رژیم غذایی روزانه

در عمل، هر فرد باید ترکیبی از هر سه راهکار را در زندگی روزمره بکار بگیرد. مثلا از صبح تا غروب برنامه‌ی دقیقی دارد (راهکار سوم) و اگر شب با دوستان به رستوران یا مهمانی می‌رود، ابتدا یک سالاد با سرکه به جای سس معمولی میل کند (راهکار دوم) و در نهایت نیم پرس غذا بیشتر نخورد (راهکار اول).

تمرین و دقت، همه چیز را تبدیل به عادت می کند.

محاسبه آنلاین و رایگان رژیم غذایی
محاسبه آنلاین و رایگان رژیم غذایی

بسته غذاهای رژیمی خورشاد

اپلیکیشن رژیم خورشاد برای iOS ‌و اندروید

پایش رشد کودکان


نظرات بسته شده اند.