به دادم برسید: هم رژیم دارم و هم با دوستانم قرار رستوران

هفته پیش یکی از مشترکین بسته روزانه غذاهای رژیمی خورشاد پرسشی داشتند که ممکن است برای شما هم مطرح باشد.
ایشان پرسیدند که چهارشنبه شب با چندتا از دوستانشان شام در یک‌رستوران ایتالیایی برنامه دورهمی دارند. با توجه به اینکه تو رژیم کاهش وزن هستند و حتما هم میخواهند شام را با دوستانشان باشند، چه کار باید بکنند.
کارشناس خورشاد چند راهنمایی به ایشان کردند و ضمنا از ایشان خواهش کردند که بعدا تجربه خودشان را هم با ما درمیان بگذارند. در زیر راهنمایی کارشناس خورشاد و گزارش تصویری رستوران‌گردی ایشان را می‌بینید.


راهنمایی مشاور خورشاد:
– برنامه غذایی خود را تا غروب رعایت کنید و هرگز خیلی گرسنه به رستوران نروید.
سر میز پیش دوستانی بنشینید که با هم راحت‌تر هستید و شما را به طرق مختلف تحت فشار برای پرخوری نمی‌گذارند.
از خوردن نان و روغن زیتون به عنوان پیش غذا اجتناب کنید.
برای شروع، یک لیوان آب و یک سالاد و یا سبزیجات کوچک بگیرید و بخواهید که حتما سس سالاد کنار آن سرو شود و روی‌ آن ریخته نشود. ترجیحا سرکه یا آبلیمو به جای سس استفاده کنید. معمولا سالادهای اصلی منو، با سس پرکالری درست میشوند، گاهی پنیر، روغن و زیتون فراوان دارند.
از غذاهای اصلی، کلا پاستاها را فراموش کنید، چون ‌معمولا بسیار چرب و پر از خامه و کره هستند. اگر غذایی دارند که سینه مرغ گریل دارد، آنرا انتخاب کنید. اگر نه یک‌انتخاب خوب می‌تواند پیتزا باشد! یک چهارم پیتزا یا حداکثر یک‌سوم آنرا میل کنید. نوع پیتزا خیلی فرقی نمیکند! چون بیش‌تر کالری پیتزا از نان و پنیر پیتزا است. ترجیحا پیتزایی با نان نازک و مرغ انتخاب کنید. غذایتان را با دوستی اشتراکی بگیرید.
اگر غیر از آب نوشیدنی دیگری می‌خواهید، موهیتوی بدون شکر و یا نوشابه رژیمی بگیرید.
به هر حال احتمالا چند صد کالری بیش‌تر از بودجه کالری برنامه رژیمتون خواهید خورد ولی اگر رعایت نکنید ممکن است حتی بیش از ۱،۵۰۰ کالری اضافه دریافت کنید. بهتون خوش بگذره!

تجربه دورهمی دوست خوبمون:

رستوران ایتالیایی همیشه برای من جذاب بوده، مخصوصا بعد از چند وقت رژیم.

یه حسی داشتم انگار دارم وارد میدان مین میشوم. از آنجا که به قول معروف هر چه دیده ببیند دل می خواهد، سعی کردم یک مقدار دیرتر از دوستان دیگر برسم که خیلی قبل ازسفارش غذا، چشمم به سفارش میزهای دیگر نباشد. من که همیشه عادت داشتم گرسنه بروم رستوران، آنشب اتفاقا درست پیش از رفتن میان‌وعده عصرم را خوردم و از خانه زدم بیرون. تو راه هم یک بطری آب را کم‌کم خوردم.

به توصیه کارشناسم، با یک سالاد با سرکه شروع کردم، بعد از آنهم پیتزا سفارش دادم. خوشبختانه رستوران یک پیتزای سایز کوچک برای بچه‌ها داشت. خواهش کردم یک پیتزای مخصوص با سایز بچه‌گونه برام بیارند که کلی هم باعث جوک و خنده اون شب شد. اتفاقا همون را هم نتونستم تمام کنم. فکر کنم سالاد کارش رو کرده بود! سعی کردم آرام غذا بخورم و موقع غذا خوردن سرم را با گپ زدن سرگرم کنم که مدت غذا خوردن را با دوستانم هماهنگ کنم. بعد از غذا با یک کیک تولد روبرو شدم که سورپرایز تولد دوستم بود. کیک تولد را که نمیشه رد کرد! یک تیکه از کیک را بدون خامه و با یک چای خوردم. فردا صبح که خودم را وزن کردم دیدم وزن اضافه نکردم!

هورا!

مثل دفعات قبل که به رستوران میرفتم عذاب وجدان نداشتم. بهرحال شب خوبی بود، اونهم با تجربه جدید سبک غذا خوردن در رستوران.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *