چگونه می‌توان بودجه کالری روزانه را در اپلیکیشن خورشاد تغییر داد؟

اپلیکیشن خورشاد ابتدا سن، قد، وزن، میزان اضافه‌وزن، میزان فعالیت بدنی روزانه و وزن مناسب (و دلخواه) شما را بررسی و آنالیز می‌کند. سپس با انجام محاسبات دقیق علمی تعیین می‌کند که شما در روز چه میزان کالری باید از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها دریافت کنید. این میزان «جیره کالری» روزانه شما نامیده می‌شود.
برخی از کاربران اپلیکیشن تمایل دارند که شخصا و به صورت دستی «جیره روزانه» را تغییر دهند. اکثرا این افراد یک دلیل مشترک برای این کار دارند: آنها میخواهند که سریع‌تر از آنچه که برنامه به آنها پیشنهاد می‌کند وزن کم کنند! خوب کی دوست ندارد که خیلی سریع از شر اضافه وزن خلاص شوند؟!
لذا یکی از پرسش‌های متداول اینست که «چگونه می‌توان بودجه کالری روزانه را در اپلیکیشن خورشاد تغییر داد؟»
پاسخ ساده است. شما نمی‌توانید و درست هم همین است. تصور کنید که پزشک برای شما دارویی را تجویز کند، هرگز فکر کرده‌اید که اگر هر دفعه مقدار بیشتری از دارو را مصرف کنم، زودتر خوب می‌شوم! کاهش وزن هم کمابیش چنین است. علم تغذیه بین دو تا چهار کیلوگرم کاهش وزن در ماه را مجاز می‌داند. کاهش وزن سریع‌تر عوارض زیادی دارد و معمولا همراه با از دست دادن آب، بافت عضلانی و حتی ساختار استخوانی بدن است.
به یاد داشته‌باشید که اپلیکیشن خورشاد صرفا مانند یک ماشین حساب برای شمارش کالری‌ نیست! پردازشگر آن بر اساس مبانی علم تغذیه طراحی شده‌است. البته شما می‌توانید که با سلایق خود نوع غذا‌ها را در برنامه روزانه تغییر دهید، ولی میزان کالری مورد نیاز بدن شما را برنامه محاسبه می‌کند. نگران نباشید، مهم این است که درست و بدون عوارض کاهش وزن داشته‌باشید.

Khorshad Application اپلیکیشن خورشاد