آیا بر اثر ورزش نكردن واقعاً عضلات ما به چربی تبدیل می شوند؟

خیر ورزش نکردن عضلات شما را به چربی تبدیل نمی کند ولی با گذر زمان و افزایش سن در صورت کم تحرکی عضلات بدن تحلیل می روند.

تنها راهکار جلوگیری از این تحلیل اضافه کردن فعالیت ورزشی در مقدار کم برای حفظ عضلات و در سطوح بیشتر برای ساختن عضلات جدید و افزایش متابولیسم بدن است.

زمانی که شما کم تحرک هستید حتی در صورت اضافه نشدن وزن و ثابت ماندن میزان چربی بدن به دلیل تحلیل عضلانی که در بالا به آن اشاره شد نسبت چربی به عضله شما افزایش می یابد و این تصور اشتباه ایجاد می شود که عضله به چربی تبدیل شده.

اگر سينه ها ناخواسته در جريان كاهش وزن كوچك شوند آيا راهی براي برگرداندن آن ها به وضعيت قبل وجود دارد ؟

كاهش وزن غير اصولي و سريع خود عاملي براي كوچك شدن سينه شماست. در طول رژيم خود مصرف آّب زیاد، سبزیجات و فعاليت مناسب را فراموش نكنيد.

در صورت بروز اين مشكل تمرينات بدنسازي به شما كمك مي كند.

آيا با رعايت رژيم غذايی مي توانم قسمت خاصی از بدن را بيشتر لاغر كنم ؟

در نتیجه رژیم کاهش وزن با کم شدن در صد چربی بدن از چربی همه قسمت‌ها به یک میزان کم می‌شود و کنترل کاهش چربی یک اندام به صورت موضعی به وسیله رژیم غیرممکن است. تنها راه کمک به کاهش وزن موضعی اضافه کردن ورزش متمرکز بر موضع در کنار رژیم است.

اگر اصلاً نتوانم از رژيم غذايی پيروي كنم باز هم مي توانم لاغر شوم ؟

بدون رژيم غذايي اصولي كار شما سخت تر است.

زيرا نيازمند ورزش‌هاي طاقت‌فرسايي است كه احتمالاً شما از پس آنها بر نمي‌آييد. با پيروي از برنامه خورشاد نه تنها از لحاظ محدودیت غذايي رنج نمي‌بريد، بلكه از غذا خوردن صحيح و اصلاح شیوه زندگی به مرور لذت خواهيد برد. براي سوزاندن 100 كالري كه معادل خوردن یک شكلات 15 گرمي است. حدوداً نياز به 20 دقیقه پياده روي داريد. پس با صحيح غذا خوردن كه روش اصلي كاهش وزن است در کنار یک فعالیت بدنی متوسط به وزن دلخواه خود خواهید‌رسيد.

اگر در طول رژيم آن را شكسته و شيرينی و هله هوله خوردم چه كار كنم؟

در صورت بروز این اتفاق خود را سرزنش نکنید، بلکه سعی کنید با جایگزینی و کم کردن میان وعده ها یا کاهش حجم وعده ها تا پایان روز کالری زیادی را جبران کنید.

یکی از اشتباهاتی که افراد می کنند این است که با یک ناپرهیزی فکر می کنند آن روز را از دست داده اند پس بقیه روز به خوردن خارج از برنامه ادامه می دهند. باید سعی کنید اشتباه هر روز را در همان روز جبران کنید یا با افزودن فعالیت بدنی و یا با کم کردن از مابقی غذای آن روز.

به اين نكته توجه كنيد كه مقدار كمي غذا خورده شده فعاليت نسبتاً طولاني نياز دارد و تا در بدن بسوزد.

من چاقی موضعی دارم آيا رژيم غذايی چاقی موضعی را برطرف مي كند؟

از لحاظ علمي رژيم لاغري موضعي وجود ندارد.

چون هیچ غذایی در بدن به صورت هوشمند روی یک موضع خاص تاثیر نمی گذارد.

رژیم باعث کاهش چربی کل بدن می شود. در نهایت نواحی ای که تجمع چربی بیشتری دارند، کاهش بیشتری خواهند داشت. داشتن فعالیت فیزیکی در کنار رژیم لاغری تا حدودی به کاهش سایز در موضع کمک می کند.