ابزار کاربر

ابزار سایت


یویو

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

یویو [2019/10/09 11:06]
pezhman ایجاد شد
یویو [2019/10/12 10:50] (فعلی)
pezhman
خط 1: خط 1:
 ====== رژیم گرفتن یویویی====== ====== رژیم گرفتن یویویی======
  
 +
 +{{ :​4رژیم_گرفتن_یویویی.jpg?​nolink&​600 |}}
 رژیم گرفتن یویویی یا تاثیر یویویی رژیم به پدیده ای اطلاق می شود که در آن وزن به صورت دوره ای کاهش و افزایش می‌یابد و یادآور حرکتهای بالا و پایین یویو است. در این پدیده فرد رژیم گیرنده در ابتدا موفق به رسیدن به وزن هدف می‌شود ولی در حفظ آن برای طولانی مدت موفق نیست و شروع به برگرداندن وزن می‌کند. بعد از آن به دنبال کم کردن وزن اضافه شده است و این چرخه دوباره تکرار می‌شود. این مدل رژیم در 10% مردان و 30% زنان عمومیت دارد. رژیم گرفتن یویویی یا تاثیر یویویی رژیم به پدیده ای اطلاق می شود که در آن وزن به صورت دوره ای کاهش و افزایش می‌یابد و یادآور حرکتهای بالا و پایین یویو است. در این پدیده فرد رژیم گیرنده در ابتدا موفق به رسیدن به وزن هدف می‌شود ولی در حفظ آن برای طولانی مدت موفق نیست و شروع به برگرداندن وزن می‌کند. بعد از آن به دنبال کم کردن وزن اضافه شده است و این چرخه دوباره تکرار می‌شود. این مدل رژیم در 10% مردان و 30% زنان عمومیت دارد.
 دلایل رژیم یویویی می‌تواند متفاوت باشد ولی معمولا با یک رژیم بسیار کم کالری که برای شروع بسیار شدید است شروع می‌شود. در ابتدا فرد رژیم گیرنده از کاهش ​ وزن خشنود است و به رد کردن غذا افتخار می‌کند. ولی بعد از مدتی افسردگی و خستگی ناشی از رژیم غذایی بسیار محدود ادامه رژیم را برای او غیر ممکن می‌سازد و فرد به عادات غذایی سابق خود بر می‌گردد. در این زمان احساس شکست ناشی از رها کردن رژیم هم با او همراه می‌شود. پروسه برگشتن وزن خصوصا با افزایش یافتن بافت چربی همراه است. دلایل رژیم یویویی می‌تواند متفاوت باشد ولی معمولا با یک رژیم بسیار کم کالری که برای شروع بسیار شدید است شروع می‌شود. در ابتدا فرد رژیم گیرنده از کاهش ​ وزن خشنود است و به رد کردن غذا افتخار می‌کند. ولی بعد از مدتی افسردگی و خستگی ناشی از رژیم غذایی بسیار محدود ادامه رژیم را برای او غیر ممکن می‌سازد و فرد به عادات غذایی سابق خود بر می‌گردد. در این زمان احساس شکست ناشی از رها کردن رژیم هم با او همراه می‌شود. پروسه برگشتن وزن خصوصا با افزایش یافتن بافت چربی همراه است.
خط 50: خط 52:
 بزرگترین مطالعه که بر روی این مورد انجام شده بر روی 505 مرد بین سنین 55 تا 74 سال به مدت 15 سال بوده و مشاهده شده که میزان مرگ به میزان 80% با افزایش نوسانات وزن افزایش می‌یابد. در صورتی که نرخ مرگ در افراد چاق که وزنشان را حفظ کرده بودند مانند افراد با وزن نرمال بود. بزرگترین مطالعه که بر روی این مورد انجام شده بر روی 505 مرد بین سنین 55 تا 74 سال به مدت 15 سال بوده و مشاهده شده که میزان مرگ به میزان 80% با افزایش نوسانات وزن افزایش می‌یابد. در صورتی که نرخ مرگ در افراد چاق که وزنشان را حفظ کرده بودند مانند افراد با وزن نرمال بود.
  
 +{{ :​2رژیم_گرفتن_یویویی.jpg?​nolink&​600 |}}
 10.**فکرهای کوتاه مدت مانع از تغییرات بلند مدت در زندگی می‌شود** 10.**فکرهای کوتاه مدت مانع از تغییرات بلند مدت در زندگی می‌شود**
  
یویو.txt · آخرین ویرایش: 2019/10/12 10:50 توسط pezhman