ابزار کاربر

ابزار سایت


dry_ice

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

نگارش بعد
نگارش قبل
dry_ice [2019/07/04 13:31]
pezhman ایجاد شد
dry_ice [2020/02/03 05:46] (فعلی)
خط 11: خط 11:
  
 ===== خطرات ===== ===== خطرات =====
-{{:​یخ_خشک_-_دانشنامه_تغذیه_خورشاد.jpg?​600 |}} 
    - یخ خشک به علت دمای خیلی پایین، اگر با پوست بدن و یا هر قسمت بدن تماس پیدا کند، سلول‌های آن قسمت را سریعا منجمد می‌کند. پس هرگز آن را لمس نکنید و هرگز آنرا نخورید! این موضوع را خیلی جدی بگیرید.    - یخ خشک به علت دمای خیلی پایین، اگر با پوست بدن و یا هر قسمت بدن تماس پیدا کند، سلول‌های آن قسمت را سریعا منجمد می‌کند. پس هرگز آن را لمس نکنید و هرگز آنرا نخورید! این موضوع را خیلی جدی بگیرید.
    - یخ خشک را با کمی فاصله از مواد غذایی قرار دهید، چون تماس با آنها سبب انجماد می‌شود.    - یخ خشک را با کمی فاصله از مواد غذایی قرار دهید، چون تماس با آنها سبب انجماد می‌شود.
خط 20: خط 19:
 ===== طرز تهیه یخ خشک ===== ===== طرز تهیه یخ خشک =====
  
-مانند عکس ​مقابل ​با داشتن یک کپسول گاز دی‌اکسید کربن و یک کیسه پارچه‌ای (مانند روبالشی) می توانید یخ خشک را در مدت چند ثانیه درست کنید. ولی پیش از آن از داشتن لوازم ایمنی مانند دستکش، لباس بسته و عینک مطمئن شوید. البته تا زمانی که با یخ خشک تماس نداشته باشید، اتفاق عجیبی رخ نخواهد داد. پس از آنکه کیسه پارچه‌ای را بر روی دهانه کپسول قرار دادید، کپسول را برای مدت کوتاهی باز کنید تا به اندازه دلخواه یخ بسازید.+مانند عکس، با داشتن یک کپسول گاز دی‌اکسید کربن و یک کیسه پارچه‌ای (مانند روبالشی) می توانید یخ خشک را در مدت چند ثانیه درست کنید. ولی پیش از آن از داشتن لوازم ایمنی مانند دستکش، لباس بسته و عینک مطمئن شوید. البته تا زمانی که با یخ خشک تماس نداشته باشید، اتفاق عجیبی رخ نخواهد داد. پس از آنکه کیسه پارچه‌ای را بر روی دهانه کپسول قرار دادید، کپسول را برای مدت کوتاهی باز کنید تا به اندازه دلخواه یخ بسازید. 
 +{{:​یخ_خشک_-_دانشنامه_تغذیه_خورشاد.jpg?​600 |}}
dry_ice.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)