ابزار کاربر

ابزار سایت


lemon

لیمو (Lemon)

میوه درخت لیمو، احتمالاً بومی هند یا چین است. اندازه و میزان اسیدی بودن لیمو ها متفاوت است و بستگی به نوع لیمو دارد. پوسته زرد لیمو میتواند از لحاظ ضخامت و سفتی متفاوت باشد. بخش گوشتی و آبدار لیمو ممکن است هسته دار یا بدون هسته باشد.

خرید

لیمو های سفت و سنگین را انتخاب کنید که پوست زرد دانه دانه و براقی دارد. لیموهای که هاله ای از رنگ سبز دارند بیشتر اسیدی هستند. لیموهایی که پوست سختی دارند به احتمال زیاد کمتر پالپ دارند. لیموهایی که چروکیده اند و بخش های سفت شده یا له شده دارند و رنگ شان کدر یا زرد خیلی تیره است را نخرید.

اطلاعات تغذیه ای

منبع بسیار خوب: ویتامین c

حاوی: پتاسیم و اسید فولیک

خواص: خلط آور، ضد عفونت، ضد اسکوربوت، ضد روماتیسم، ادرار آور، غنی کننده، برای تخفیف درد گزش حشره استفاده میشود.

ایده هایی برای سرو کردن

لیمو میتواند به عنوان مواد اولیه یا برای تزیین استفاده شود. لیمو طعم غذا را تیز تر میکند و می تواند به جای نمک استفاده شود. از تغییر رنگ برخی از میوه ها و سبزیجات جلوگیری میکند. لیمو برای طعم دار کردن سوپ، سس، گوشت، سبزیجات، کیک ها و شیرینی ها، خامه ، بستنی و شربت ها استفاده می شود. برای ساخت مارمالاد و ژله نیز استفاده میشود. در سسهای سالاد آب لیمو میتواند جایگزین سرکه شود. برای مرینیت کردن گوشت و نرم کردن گوشت هم استفاده می شود. برای درست کردن لیموناد و اضافه کردن به چای نیز کاربرد دارد.

نگهداری

در دمای اتاق به مدت یک هفته نگهداری میشود. پوست خشک شده لیمو را میتوان در جای خشک و خنک نگهداری کرد. نگهداری در یخچال باعث طولانی شدن زمان نگهداری می شود. در فریزر میتوان پوست و آب لیمو را نگهداری کرد.

lemon.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)