ابزار کاربر

ابزار سایت


onion

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

نگارش بعد
نگارش قبل
onion [2016/02/03 12:40]
pezhman created
onion [2016/02/03 12:47]
pezhman
خط 2: خط 2:
  
 پیاز گیاه بومی آسیای مرکزی و فلسطین است. میزان طعم پیاز بستگی به گونه آن و آب و هوا دارد. پیاز اسپانیایی یکی از ملایم ترین پیاز هاست. پیاز سفید طعمی ملایم و شیرین دارد. پیاز قرمز شیرن ترین پیاز است. و پیاز زرد قوی ترین طعم را دارد. پیاز ویلالیا یک پیاز بزرگ با رنگ زرد کم رنگ می باشد که بومی شهر ویلالیای گرجستان میباشد. که آبدار و شیرین است. پیاز گیاه بومی آسیای مرکزی و فلسطین است. میزان طعم پیاز بستگی به گونه آن و آب و هوا دارد. پیاز اسپانیایی یکی از ملایم ترین پیاز هاست. پیاز سفید طعمی ملایم و شیرین دارد. پیاز قرمز شیرن ترین پیاز است. و پیاز زرد قوی ترین طعم را دارد. پیاز ویلالیا یک پیاز بزرگ با رنگ زرد کم رنگ می باشد که بومی شهر ویلالیای گرجستان میباشد. که آبدار و شیرین است.
 +
 +
    
 بعضی از افراد در هضم پیاز مشکل دارند (به خصوص پیاز خام). بوی پیاز بر روی تنفس تاثیرگذار است اما میتوان بعد از مصرف آن، جعفری، نعنا یا دانه قهوه جدید که به تازه شدن فضای دهان کمک می کنند. بوی پیاز ناشی از روغن های ضروری فرار آن است که سرشار از آلین سولفید ها هستند. بعضی از افراد در هضم پیاز مشکل دارند (به خصوص پیاز خام). بوی پیاز بر روی تنفس تاثیرگذار است اما میتوان بعد از مصرف آن، جعفری، نعنا یا دانه قهوه جدید که به تازه شدن فضای دهان کمک می کنند. بوی پیاز ناشی از روغن های ضروری فرار آن است که سرشار از آلین سولفید ها هستند.
خط 7: خط 9:
 ===== خرید ===== ===== خرید =====
  
-پیاز هایی را انتخاب کنید که سفت هستند و علامتی از جوانه یا کپک بر روی آنها نیست. پوسته خارجی آن صاف و خشک و ترکدار است و گردن آن کوتاه است. پیازه ها معمولاً برای جلوگیری از جوانه زدن تحت تاثیر اشعه قرار می گیرند که معمولاً بر روی بسته بندی آنها ذکر نمیشوند.+پیاز هایی را انتخاب کنید که سفت هستند و علامتی از جوانه یا کپک بر روی آنها نیست. پوسته خارجی آن صاف و خشک و ترکدار است و گردن آن کوتاه است. پیاز ها معمولاً برای جلوگیری از جوانه زدن تحت تاثیر اشعه قرار می گیرند که معمولاً بر روی بسته بندی آنها ذکر نمیشوند.
 پیاز به شکل های مختلف خشک شده در بازار وجود دارد (پودر یا خرد شده) و یا ترکیب با سایر ادویه جات مانند نمک. پیاز به شکل های مختلف خشک شده در بازار وجود دارد (پودر یا خرد شده) و یا ترکیب با سایر ادویه جات مانند نمک.
  
خط 20: خط 22:
 قسمت انتهایی پیاز را با ریشه هایی که به آن متصل است کاملاٌ جدا کنید. این کار باعث می شود جدا کردن لایه های پیاز آسان تر شود. بریدن پیاز باعث از دست رفتن آب آن میشود. پیاز را مدت زمان طولانی قبل از آشپزی نبرید و آن را روی سطوح آشپزخانه یا تخته های چوبی رها نکنید. قسمت انتهایی پیاز را با ریشه هایی که به آن متصل است کاملاٌ جدا کنید. این کار باعث می شود جدا کردن لایه های پیاز آسان تر شود. بریدن پیاز باعث از دست رفتن آب آن میشود. پیاز را مدت زمان طولانی قبل از آشپزی نبرید و آن را روی سطوح آشپزخانه یا تخته های چوبی رها نکنید.
 برای از بین بردن بوی پیاز از روی دست، دست ها را با آب لیمو یا سرکه آغشته کنید و آنها را به هم بمالید. برای از بین بردن بوی پیاز از روی دست، دست ها را با آب لیمو یا سرکه آغشته کنید و آنها را به هم بمالید.
 +
 پیاز را در دستگاه غذا ساز خرد نکنید چرا که تبدیل به پوره میشود. هر چه پیاز ریز تر خرد شود سریعتر می پزد اما طعم بیشتر از دست میدهد. پیاز را در دستگاه غذا ساز خرد نکنید چرا که تبدیل به پوره میشود. هر چه پیاز ریز تر خرد شود سریعتر می پزد اما طعم بیشتر از دست میدهد.
 آماده کردن پیاز معمولاٌ همراه با سوزش چشم و ریزش اشک می باشد. که در اثر شکسته شدن سلول های پیاز هنگام خرد شدن است. این سلول های ترکیبات سولفوری آزاد میکنند که در اثر ترکیب با هوای اطراف یک مولکول جدید به نام آلین سولفات ایجاد میکند که چشم را تحریک میکند. هر چه پیاز قوی تر باشد. چشم ها را بیشتر میسوزاند. آماده کردن پیاز معمولاٌ همراه با سوزش چشم و ریزش اشک می باشد. که در اثر شکسته شدن سلول های پیاز هنگام خرد شدن است. این سلول های ترکیبات سولفوری آزاد میکنند که در اثر ترکیب با هوای اطراف یک مولکول جدید به نام آلین سولفات ایجاد میکند که چشم را تحریک میکند. هر چه پیاز قوی تر باشد. چشم ها را بیشتر میسوزاند.
onion.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)