ابزار کاربر

ابزار سایت


plum

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

نگارش قبل در دو طرف نگارش قبل
نگارش بعد
نگارش قبل
plum [2016/07/09 12:55]
pezhman
plum [2020/02/03 05:46] (فعلی)
خط 3: خط 3:
  
 میوه درخت آلو، درختی که بومی چین است. گونه های مختلف این میوه ​ در ۶ گروه دسته بندی می شوند. آلوی اروپایی که آلوی معمولی هم نامیده می شود. بیضی شکل است، رنگ پوست ضخیم آن آبی تیره یا قرمز است که بافت محکم زرد یا زرد مایل به سبز آن را در برگرفته و سایز متوسط دارد. این میوه به صورت تازه، کنسرو شده یا خشک شده استفاده می شود. آلوی ژاپنی در رنگ های زرد، بنفش، قرمز یا سبز دیده می شود. سایز آن متفاوت است و بافت آن بی رنگ، آبدار و شیرین است. گرد یا قلبی شکل که به صورت تازه یا کنسرو شده استفاده می شود.آلوی آمریکایی، پوست و بافت داخل آن به رنگ کهربایی است. آلوی دامسون با پوست آبی و طعم ترش برای تهیه مربا و ژله مناسب است. آلوی وحشی کوچک و کروی است با رنگ آبی، سیاه و طعم ترش ، به آلوی خشک شده آلو بخارا می گویند. میوه درخت آلو، درختی که بومی چین است. گونه های مختلف این میوه ​ در ۶ گروه دسته بندی می شوند. آلوی اروپایی که آلوی معمولی هم نامیده می شود. بیضی شکل است، رنگ پوست ضخیم آن آبی تیره یا قرمز است که بافت محکم زرد یا زرد مایل به سبز آن را در برگرفته و سایز متوسط دارد. این میوه به صورت تازه، کنسرو شده یا خشک شده استفاده می شود. آلوی ژاپنی در رنگ های زرد، بنفش، قرمز یا سبز دیده می شود. سایز آن متفاوت است و بافت آن بی رنگ، آبدار و شیرین است. گرد یا قلبی شکل که به صورت تازه یا کنسرو شده استفاده می شود.آلوی آمریکایی، پوست و بافت داخل آن به رنگ کهربایی است. آلوی دامسون با پوست آبی و طعم ترش برای تهیه مربا و ژله مناسب است. آلوی وحشی کوچک و کروی است با رنگ آبی، سیاه و طعم ترش ، به آلوی خشک شده آلو بخارا می گویند.
-{{:​pic-plums.jpg?​direct&​300 |}}+
 ===== خرید ===== ===== خرید =====
    
 آلوهای معطری را انتخاب کنید که خوش رنگ هستند و بافت آن با فشار کم انگشت فرو می رود. آلوهای معطری را انتخاب کنید که خوش رنگ هستند و بافت آن با فشار کم انگشت فرو می رود.
 از خریدن آلوهای سفت، کم رنگ، نرسیده، یا بسیار نرم، لک دار خودداری کنید. از خریدن آلوهای سفت، کم رنگ، نرسیده، یا بسیار نرم، لک دار خودداری کنید.
 +{{:​pic-plums.jpg?​direct |}}
 ===== ایده هایی برای سرو کردن ===== ===== ایده هایی برای سرو کردن =====
  
plum.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)