ابزار کاربر

ابزار سایت


supplements_women

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

supplements_women [2019/04/22 11:11]
supplements_women [2020/02/03 05:45] (فعلی)
خط 1: خط 1:
 +====== نیاز های خاص زنان به مکمل ها ======
  
 +نیاز زنان به مواد مغذی در سنین مختلف زندگی در بزرگسالی، بارداری، شیردهی و تا پیش از یائسگی تغییر میکند.
 +
 +**قبل از یائسگی:​** زنان هر ماه به علت خونریزی ماهیانه آهن از دست می دهند و به ندرت از یک رژیم غذایی معمول مقدار کافی آهن دریافت میدارند. برای آن ها و برای زنانی که اغلب تحت رژیم کاهش وزن هستند. مکمل های آهن ممکن است تنها پاسخ عملی باشد.
 +
 +**در زمان حاملگی و شیردهی:​** زنانی که حامله یا شیرده هستند اغلب برای تامین مواد مغذی مورد نیاز، برای ساخت بافت های جدید مادر و جنین و یا برای تولید شیر مغذی، به مکمل ها نیاز دارند. علاوه بر این امروزه مکمل های فولات و ویتامین B به عنوان عوامل کاهش خطر تولد نوزاد مبتلا به نواقص نخاعی (نقص طناب نخاعی و ستون فقرات) شناخته شده اند.
 +
 +زنان باردار هرگز نباید خودسرانه از مکمل ها استفاده کنند. مصرف زیاد بعضی مواد مغذی ممکن است برای جنین خطرناک باشد. به عنوان مثال، مصرف زیاد ویتامین A در هنگام حاملگی می تواند خطر نقص در نوزاد را افزایش دهد.
 +
 +**در بزرگسالی:​** زنان روزانه نیاز به یک گرم کلسیم دارند که می توانند از مصرف مقدار قابل توجهی لبنیات و یا برخی ماهی ها دریافت کنند ولی نمیتوان انتظار داشت که زنان این رژیم متعادل غذایی را هر روز داشته باشند. این انتظار دور از واقعیت است. جایگزین ساده، ​ مکمل های کلسیمی است.