ابزار کاربر

ابزار سایت


supplements_women

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

نگارش قبل در دو طرف نگارش قبل
نگارش بعد
نگارش قبل
supplements_women [2016/05/17 11:26]
pezhman
supplements_women [2020/02/03 05:45] (فعلی)
خط 5: خط 5:
 **قبل از یائسگی:​** زنان هر ماه به علت خونریزی ماهیانه آهن از دست می دهند و به ندرت از یک رژیم غذایی معمول مقدار کافی آهن دریافت میدارند. برای آن ها و برای زنانی که اغلب تحت رژیم کاهش وزن هستند. مکمل های آهن ممکن است تنها پاسخ عملی باشد. **قبل از یائسگی:​** زنان هر ماه به علت خونریزی ماهیانه آهن از دست می دهند و به ندرت از یک رژیم غذایی معمول مقدار کافی آهن دریافت میدارند. برای آن ها و برای زنانی که اغلب تحت رژیم کاهش وزن هستند. مکمل های آهن ممکن است تنها پاسخ عملی باشد.
  
-**در زمان حاملگی و شیردهی:​** زنانی که حامله یا شیرده هستند اغلب برای تامین مواد مغذی مورد نیاز، برای ساخت بافت های جدید مادر و جنین ​بیا برای تولید شیر مغذی، به مکمل ها نیاز دارند. علاوه بر این امروزه مکمل های فولات و ویتامین B به عنوان عوامل کاهش خطر تولد نوزاد مبتلا به نواقص نخاعی (نقص طناب نخاعی و ستون فقرات) شناخته شده اند.+**در زمان حاملگی و شیردهی:​** زنانی که حامله یا شیرده هستند اغلب برای تامین مواد مغذی مورد نیاز، برای ساخت بافت های جدید مادر و جنین ​و یا برای تولید شیر مغذی، به مکمل ها نیاز دارند. علاوه بر این امروزه مکمل های فولات و ویتامین B به عنوان عوامل کاهش خطر تولد نوزاد مبتلا به نواقص نخاعی (نقص طناب نخاعی و ستون فقرات) شناخته شده اند.
  
-زنانباردار هرگز نباید خودسرانه از مکمل ها استفاده کنند. مصرف زیاد بعضی مواد مغذی ممکن است برای جنین خطرناک باشد. به عنوان مثال، مصرف زیاد ویتامین A در هنگام حاملگی می تواند خطر نقص در نوزاد را افزایش دهد.+زنان باردار هرگز نباید خودسرانه از مکمل ها استفاده کنند. مصرف زیاد بعضی مواد مغذی ممکن است برای جنین خطرناک باشد. به عنوان مثال، مصرف زیاد ویتامین A در هنگام حاملگی می تواند خطر نقص در نوزاد را افزایش دهد.
  
-**در بزرگسالی:​** زنان روزانه نیاز به یک گرم کلسیم دارند که می توانند از مصرف مقدار قابل توجهی لبنیات و یا برخی ماهی دریافت کنند ولی نمیتوان انتظار داشت که زنان این رژیم متعادل غذایی را هر روز داشته باشند. این انتظار دور از واقعیت است. جایگزین ساده، ​ مکمل های کلسیمی است.+**در بزرگسالی:​** زنان روزانه نیاز به یک گرم کلسیم دارند که می توانند از مصرف مقدار قابل توجهی لبنیات و یا برخی ماهی ​ها دریافت کنند ولی نمیتوان انتظار داشت که زنان این رژیم متعادل غذایی را هر روز داشته باشند. این انتظار دور از واقعیت است. جایگزین ساده، ​ مکمل های کلسیمی است.
supplements_women.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:45 (ویرایش خارجی)