ابزار کاربر

ابزار سایت


tofu

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

tofu [2019/04/22 11:11]
tofu [2020/02/03 05:45] (فعلی)
خط 1: خط 1:
 +====== توفو(Tofu) ======
 +
 +نام ژاپنی ماده خوراکی کشک مانندی است که از شیر دانه سویا گرفته می شود. اصالتا از چین آمده است و بخش مهمی از آشپزی شرقی است.
 +توفو بافتی ژله مانند و یکنواخت دارد. طعم و بوی آن ملایم و شیرین است اما طعم غذاهایی را که با آن پخته می شود را به خود می گیرد.
 +{{:​pic-tofu.jpg?​direct&​300 |}}
 +===== خرید =====
 +
 +توفو به شکلهای مختلف عرضه می شود، تازه، در آب، بسته بندی، خشک و یا منجمد. معمولا در کشورهایی که توفو تولید نمی شود، در بسته بندی به فروش می رسد و تاریخ مصرف ان تا زمانی که باز نشده است معتبر است.
 +===== نحوه پخت =====
 +
 +توفو تازه را پس از خرید و یا درست کردن مصرف کنید.
 +برای آب پز کردن، توفو را در قطع های کوچک ببرید و بسته به نرمی و شکل دلخواه به مدت ۴ تا ۲۰ دقیقه آنرا بپزید. توفو کهنه کمی سفت است و راحت تر بریده می شود و هنگام پخت شکل خود را بهتر حفظ می کند.
 +===== اطلاعات تغذیه ای =====
 +
 +منبع غنی: آهن و منیزیم.
 +منبع خوب: پتاسیم، یناسین، مس، کلسیوم، روی و فسفر.
 +حاوی:​اسید فولیک، یتامین، ریبوفلوین و ویتامین B6 
 +پروتئین توفو مکمل خوبی است برای غلات. چربی آن ۷۸% غیر اشباع است و کلسترول ندارد. توفو ۲ تا ۳ برابر بیشتر از گوشت پخته آهن دارد و اگر همراه غذایی که ویتامین C دارد خورده شود آهن آن به راحتی جذب میشود.
 +===== ذخیره کردن =====
 +
 +**در یخچال:​** توفو را پس از باز کردن بسته بندی (و یا توفوی تازه) در آب به مدت یک هفته در ظرف درب بسته در یخچال نگه دارید و هر دو روز آب آنرا عوض کنید.
 +
 +**در فریزر:​** بدون آب در کیسه ای درب بسته و بدون هوا قرار دهید و پیش از مصرف در یخچال یخ زدایی کنید. انجماد توفو کمی آنرا لیز و رنگ آنرا از سفید به زرد تغییر می دهد.
 +===== ایده هایی برای سرو کردن =====
 +
 +توفو سرد یا گرم خورده میشود. توفو در سوپ، پاستا، پیتزا، خورش، ساندویچ، سالاد، پیش غذا و حتی کیک و شیرینی استفاده می شود. توفوی مایع گاهی جایگزین خامه ترش، ماست و یا کشک می شود. توفو می تواند به جای تخم مرغ هم زده استفاده شود و در تولید برگر و سوسیس به کار می رود. توفو را می توان آب پز، سرخ، تفت داده و خورشتی پخت. توفو در بسیاری از دسرهای یخ زده مانند بستنی مصرف می شود.
 +فراورده هایی که با توفو درست می شوند سرشار از پروتئین هستند و معمولا چربی و نمک زیادی ندارند. توفو را می توان با انواع سس، سیر، زتجبیل، کاری، چیلی و خردل طعم و عطر بخشید.
 +
 +