ابزار کاربر

ابزار سایت


حفظ_وزن_سلامت

حفظ کردن وزن سلامت

اگر شما اضافه وزن دارید در واقع خطر بیماری‌های قلبی و عروفی، دیابت، کلسترول بالا، سکته و فشار خون بالا بیشتر است. کاهش وزن حتی به اندازه چند کیلو باعث بهبود وضعیت سلامت شما به طور کلی می‌شود. حفظ کردن وزن ایده آل صرف نظر از اینکه شما در کدام مرحله از رژیمتان هستید کار سختی است. برای رسیدن به این هدف می‌ توانید از راهنمایی‌های زیر استفاده کنید.

زمانی که وزن شما در محدوده سلامت است:

-گردش خون شما با بازده بهنری انجام می‌شود

-سطوح مایعات و الکترولیت‌های بدن شما با سهولت بیشتری مدیریت می‌شود

-احتمال دیابت، بیماری قلبی و عروقی، برخی از سرطان‌های مرتبط، سنگ کیسه صفرا، آرتروز، تنفس و آپنه خواب کاهش می‌یابد

-شما نسبت به خودتان حس بهتری دارید و انرژی بیشتری دارید

کاهش وزن کار سختی نیست ولی بدون تردید ارزشش را دارد. به نظر ساده می‌رسد که برای کاهش وزن باید کالری بیشتری به نسبت کالری دریافتی بسوزانید. برای حفظ وزن سلامت باید تناسبی بین کالری دریافتی و فعالیت بدنی برقرار کنید. بیشتر رژیم‌های عامیانه که کاهش وزن سریع ایجاد می کنند در نهایت نتیجه نمی‌دهد چون در حین رژیم به شما آموزش نمی‌دهد که چگونه وزن کاهش یافته را حفظ کنید.

حفظ وزن کاهش یافته

تصور کنید که اضافه وزن مورد نظر را کم کرده‌اید و به وزن هدف رسیده‌اید. حفظ وزن کاهش یافته به همان اندازه حفظ وزن اهمیت دارد و نیاز به تلاش دارد. برای سهولت این کار نکات زیر را رعایت کنید:

-هدف و بهانه‌های خود را بشناسید تا بتوانید با آنها مقابله کنید. همه ما برای رعایت نکردن رژیم از این دست بهانه‌ها داریم.

-این یک برنامه بلند مدت است. 2 سال اول بعد از کاهش وزن قابل توجه سخت‌ترین زمان برای حفظ وزن است. ولی اگر به برنامه خود پایبند باشید و آن را جدی بگیرید امکان نگه داشتن وزن برای همیشه وجود دارد.

-افراد موفق را الگو قرار دهید و از آنها یاد بگیرید

-اطرافیان خود ( خانواده، دوستان و همکاران) را آگاه کنید تا برای شما نقش حامی را داشته باشند تا عادت غذا خوردن سالم را به خاطر آنها از دست ندهید.

-برای خود انگیزه‌های سالم ایجاد کنید

-در پایان هر روز میزان دریافتتان را محاسبه کنید و سعی کنید دریافت بیش از اندازه را در اولین فرصت جبران کنید

-به خاطر داشته باشید حفظ وزن با رژیم به تنهایی امکان پذیر نیست و داشتن فعالیت بدنی در کنار آن ضروری است انجمن قلب آمریکا 200 تا 300 دقیقه فعالیت بدنی هفتگی را برای حفظ وزن توصیه می‌کند.

حفظ_وزن_سلامت.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)