ابزار کاربر

ابزار سایت


یویو

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

نگارش قبل در دو طرف نگارش قبل
نگارش بعد
نگارش قبل
آخرین نگارش نگارش بعد در دو طرف
یویو [2019/10/12 10:50]
pezhman
یویو [2020/04/25 16:31]
pezhman [رژیم گرفتن یویویی]
خط 4: خط 4:
 {{ :​4رژیم_گرفتن_یویویی.jpg?​nolink&​600 |}} {{ :​4رژیم_گرفتن_یویویی.jpg?​nolink&​600 |}}
 رژیم گرفتن یویویی یا تاثیر یویویی رژیم به پدیده ای اطلاق می شود که در آن وزن به صورت دوره ای کاهش و افزایش می‌یابد و یادآور حرکتهای بالا و پایین یویو است. در این پدیده فرد رژیم گیرنده در ابتدا موفق به رسیدن به وزن هدف می‌شود ولی در حفظ آن برای طولانی مدت موفق نیست و شروع به برگرداندن وزن می‌کند. بعد از آن به دنبال کم کردن وزن اضافه شده است و این چرخه دوباره تکرار می‌شود. این مدل رژیم در 10% مردان و 30% زنان عمومیت دارد. رژیم گرفتن یویویی یا تاثیر یویویی رژیم به پدیده ای اطلاق می شود که در آن وزن به صورت دوره ای کاهش و افزایش می‌یابد و یادآور حرکتهای بالا و پایین یویو است. در این پدیده فرد رژیم گیرنده در ابتدا موفق به رسیدن به وزن هدف می‌شود ولی در حفظ آن برای طولانی مدت موفق نیست و شروع به برگرداندن وزن می‌کند. بعد از آن به دنبال کم کردن وزن اضافه شده است و این چرخه دوباره تکرار می‌شود. این مدل رژیم در 10% مردان و 30% زنان عمومیت دارد.
-دلایل رژیم یویویی می‌تواند متفاوت باشد ولی معمولا با یک رژیم بسیار کم کالری که برای شروع بسیار شدید است شروع می‌شود. در ابتدا فرد رژیم گیرنده از کاهش ​ وزن خشنود است و به رد کردن غذا افتخار می‌کند. ولی بعد از مدتی افسردگی و خستگی ناشی از رژیم غذایی بسیار محدود ادامه رژیم را برای او غیر ممکن می‌سازد و فرد به عادات غذایی سابق خود بر می‌گردد. در این زمان احساس شکست ناشی از رها کردن رژیم هم با او همراه می‌شود. پروسه برگشتن وزن خصوصا با افزایش یافتن بافت چربی همراه است.+دلایل رژیم یویویی می‌تواند متفاوت باشد ولی معمولا با یک رژیم ​غذایی ​بسیار کم کالری که برای شروع بسیار شدید است شروع می‌شود. در ابتدا فرد رژیم گیرنده از کاهش ​ وزن خشنود است و به رد کردن غذا ​و مصرف غذاهای رژیمی ​افتخار می‌کند. ولی بعد از مدتی افسردگی و خستگی ناشی از رژیم غذایی بسیار محدود ادامه رژیم ​غذایی ​را برای او غیر ممکن می‌سازد و فرد به عادات غذایی سابق خود بر می‌گردد. در این زمان احساس شکست ناشی از رها کردن رژیم هم با او همراه می‌شود. پروسه برگشتن وزن خصوصا با افزایش یافتن بافت چربی همراه است.
 ===== 10 علت مضر بودن رژیم غذایی یویویی برای سلامت شما ===== ===== 10 علت مضر بودن رژیم غذایی یویویی برای سلامت شما =====
  
یویو.txt · آخرین ویرایش: 2020/04/25 16:51 توسط pezhman