ابزار کاربر

ابزار سایت


bell_pepper

فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای میوه گیاهی است که بومی آمریکای لاتین می باشد. فلفل دلمه ای (یا فلفل شیرین) یک پوسته گوشتی است که دانه های سفیدی را داخل محفظه خود نگه داری میکند. انواع مختلفی از فلفل دلمه ای با اشکال مختلف، رنگ ها و طعم ها وجود دارد. فلفل سبز قبل از رسیدن کامل چیده می شود. اگر فلفل سبز روی بوته باقی بماند ابتدا به رنگ زرد و سپس به قرمز تبدیل می شود. فلفل های دلمه ای بنفش، قهوه ای و سیاه نیز اگر بر روی بوته باقی بمانند به رنگ سبز در می آیند. فلفل های دلمه ای قرمز و نارنجی شیرین ترین فلفل ها هستند. فلفل دلمه ای هایی که روی بوته رسیده میشوند شیرین ترند و عطر بیشتری دارند.

خرید

انتخاب کنید: فلفل دلمه های صاف ، براق و با رنگ روشن تر را انتخاب کنید که نرم و گوشتی هستند و لکه و بخش های نرم روی سطح آن ها وجود ندارد. بخش گوشتی فلفل دلمه ای نسبت به فشار ملایم باید قدری فرو رود.

ایده هایی برای سرو کردن

فلفل دلمه ای به صورت خام یا پخته مصرف می شود. فلفل دلمه ای خام معمولاً به تنهایی یا به صورت پیش غذا در سالاد سرو می شود. فلفل دلمه ای پخته شده معمولاً در سوپ، املت، همراه با توفو، خوراک های گوشتی، سیخ های کباب در برنج یا پاستا و پیتزا و غذاهای ملل مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. فلفل دلمه ای در کنار انواع گوشت و تخم مرغ بسیار مناسب است. برای درست کردن ترشی، سوپ و به صورت شکم پر سرو میشود.

اطلاعات تغذیه ای

فلفل دلمه ای سبز و قرمز منبع بسیار خوب: ویتامین A و C (به خصوص فلفل قرمز)

منبع خوب: پتاسیم

حاوی: ویتامین B6 و اسید فولیک

خواص: اشتها آور، مدر، محرک، کمک به هاضمه، ضد عفونت می باشد.

نگهداری

دریخچال: به مدت یک هفته، نشسته در یک ظرف دردار یا کیسه پلاستیک سوراخ دار میتوان نگهداری کرد.

در فریزر: شسته شده به صورت کامل

فلفل دلمه ای را به راحتی می توان خشک کرد و به مدت یکسال نگهداری کرد.

پختن

پختن باعث افزایش طعم شیرین فلفل دلمه ای میشود. از پختن بیش از حد جلوگیری کنید چرا که رنگ و مواد مغذی خود را از دست میدهد. پختن باعث میشود فلفل بنفش، سیاه و قهوه ای به رنگ سبز درآیند.

کباب کردن یا گریل کردن: ۶ تا ۱۰ دقیقه بالای شعله مستقیم قرار دهید و مرتبا آنرا بچرخانید تا زمانی که پوست آن سیاه رنگ شود. پوست آنرا به کمک چاقو جدا کنید . سپس ساقه و مرکز و دانه های اضافه آن را جدا کنید.

آماده سازی

ساقه را جدا کنید، مرکز و هسته ها را بیرون بیاورید سپس به صورت حلقه ای، تکه ای یا نگینی آنرا خرد کنید. زمانی که فلفل دلمه ای را پر می کنید، قسمت ساقه را به صورت گرد برش دهید و آنرا جدا کنید. قسمت هسته و دانه ها را جدا کنید، تکه های سخت داخل فلفل دلمه ای را با چاقو جدا کنید سپس آنرا با مواد دلخواهتان پر کنید و بعد قسمت ساقه را به عنوان در سرجایش بگذارید. برای کوتا ه کردن زمان پخت قبل از خالی کردن فلفل دلمه ای و پر کردن آن، فلفل دلمه ای ها را درسته در آب جوش به مدت ۱ تا ۲ دقیقه فرو ببرید و بلافاصله در آب یخ بگذارید. برای جدا کردن پوست فلفل دلمه ای آن را به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه در طبقه پایین فر فر قرار دهید و به مرتباٌ آن را بچرخانید تا زمانی که روی پوست حباب ایجاد شود و سیاه شود. سپس فلفل دلمه ای را در یک پارچه مرطوب یا پاکت کاغذی بگذارید تا سرد شود سپس زیر آب روان با کمک چاقو پوست بکنید.

bell_pepper.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)