ابزار کاربر

ابزار سایت


berry

توت (Blackberry)

میوه بوته تمشک جنگلی هم خانواده بوته تمشک و گیاه توت فرنگی است. توت بومی نواحی معتدل است. توت از دانه های آبدار به هم متصل شده است. رنگ آن می تواند سیاه، قرمز و یا سفید مایل به زرد باشد.

خرید

توت های سفت و براق را انتخاب کنید. از خریدن توت های نرم، کدر و آنها که بسیار فشرده بسته بندی شده اند خودداری کنید.

نگهداری

توت ها بسیار آسیب پذیر و مستعد فاسد شدن هستند. از قرار دادن آنها در معرض آفتاب یا در دمای اطاق پرهیز کنید. در یخچال: چند روز، آنها را نشویید، دانه های خراب را جدا کنید و آنها را به طور آزاد بسته بندی کنید. در فریزر: به طور ساده یا سس شده با یا بدون شکر. توت ها را می توانید جداگانه فریز کنید. روی یک کاغذ شیرینی پزی به طور یک لایه پخش کنید و بعد از فریز شدن آن را در یک کیسه بدون منفذ هوا نگهداری کنید. قبل از مصرف بهتر است کامل یخ زدایی شوند. توت های شسته شده نرم می شوند و آب می اندازند، فقط در صورتی که شستن آنها ضروری است صرفا بیش از زمان مصرف آنها را سریع و مختصر بشورید.

اطلاعات تغذیه ای

منبع خوب: ویتامین C و پتاسیم حاوی: منیزیم و مس خواص: قابض، تصفیه کننده و ملین

ایده هایی برای سرو کردن

آنها به تنهایی یا همراه با بستنی یا ماست خوشمزه هستند. در سالاد میوه، کرپ، پای و غلات صبحانه استفاده می شود. برای درست کردن مربا، ژله، آبمیوه و شربت از این میوه استفاده می شود. به صورت له شده در پودینگ، کیک، بستنی، کیک میوه ای و کاستارد مورد استفاده قرار میگیرد. توت را می توان به صورت خشک شده هم استفاده کرد.

berry.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)