ابزار کاربر

ابزار سایت


carrot

این یک نگارش قدیمی از این مطلب است!


هویج

یک گیاه ریشه ای که اصل آن برای خاورمیانه و آسیای مرکزی است. هویج ممکن است کشیده یا گرد باشد که به نوع آن بستگی دارد. هویج ها می توانند نارنجی، سفید، زرد، قرمز، بنفش یا سیاه باشند.

خرید

انتخاب: هویجی محکم، پر رنگ با نوکی صاف و رنگ دار.

اجتناب: هویجی شل با قسمت¬هایی لهیده یا جوانه زده.

نحوه نگهداری

در دمای اتاق: هویج ها را در مکانی تاریک، خنک (1 درجه سانتیکراد)، با رطوبت (98% - 93%) و با تهویه خوب قرار دهید. هویج ها را در جوار سبزیجاتی که مقدار زیادی گاز اتیلن آزاد میکنند قرار ندهید نظیر گلابی، سیب، یا سیب زمینی (که رسیده شدن را تسریع میکنند).

در یخچال: 3-1 هفته، داخل بسته پلاستیکی که شل بسته شده یا سوراخ شده.

در فریزر: 1 سال در 18- درجه سانتیگراد. هویج ها را پوست کنده یا برش بزنید.

نحوه آماده سازی

هویج ها را بشویید یا برس بکشید: اگر در دستور هست آنها را پوست بکنید. قسمت سبز تلخ نزدیک ریشه را ببرید. آنها را به صورت گرد، تکه ای بزرگ، یا خلالی یا برش مخصوص آبگوشت سبزیجات بریده، یا اسلایس یا رنده کنید.

اطلاعات تغذیه ای

  • *منبع عالی: ویتامین A (خام و پخته) و پتاسیم (خام) منبع خوب (پخته): پتاسیم. حاوی: ویتامین C و سیامین (خام)، مس (پخته)، ویتامین B6، اسید فولیک و منیزیم (خام و پخته). ویژگی ها:** ادرارآور، حاوی مواد معدنی، ضد کرم روده، مقوی و ضد کم خونی. هویج نقش مهمی در حفظ بینایی دارد. هویج رنده شده خام می تواند درمان سوختگی باشد. ظاهراً آب آن برای کبد مفید است. مصرف افراطی هویج ممکن است باعث زرد فام شدن رنگ پوست شود.

ایده هایی برای سرو کردن

هویج خام به صورت ساده در سالاد و به عنوان پیش غذا یا در کیک و خمیر کلوچه استفاده می شود. هویج پخته را به تکه های بزرگ تقسیم کرده و با سبزیجات دیگر می پزند و آن را به وسیله کره یا خامه براق می کنند. از آنها در سوپ ها، خورش ها، کویچی، سوفله و املت ها استفاده می کنند.

carrot.1455344669.txt.gz · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:41 (ویرایش خارجی)