ابزار کاربر

ابزار سایت


cashew

بادام هندی (Cashew)درخت بادام هندی بومی برزیل است. سیب بادام هندی بسیار نرم و آبدار بوده و بافت زرد و نیرو بخش آن مقادیر بسیار زیادی ویتامین C دارد. این مقدار بسیار بیشتر از ویتامین C موجود در پرتقال است. هر سیب بادام هندی یک مغز بادام هندی دارد. بادم هندی در ۲ پوسته قرا گرفته، پوسته بیرونی صاف و لطیف است که با رسیدن میوه رنگ آن از سبز زیتونی به قرمز مایل قهوه ای تغییر رنگ میکند. پوسته درونی به سختی شکسته می شود. بین دو پوسته روغنی چسبناک و تند وجود دارد. مغز بادام هندی هیچ وقت با پوست فروخته نمیشود و معمولا به صورت بو داده به فروش می رود.

خرید

بادام هندی هایی در بسته بندی های وکیوم شده یا کنسرو خریداری کنید که تازگی بیشتر دارند. از خرید بادام هندی های چروک با بوی ترشیدگی پرهیز کنید.

نگهداری

بادام هندی خیلی سریع ترشیده میشود در یخچال: به مدت ۶ ماه در محفظه بدون نفوذ هوا نگهداری کنید در فریزر: به مدت ۱ سال

اطلاعات تغذیه ای

منبع عالی: مس، منیزیم و روی منبع خوب: پتاسیم، فسفر، آهن ، فولیک اسید حاوی:نیاسین، پانتوتنیک اسید، تیامین، B6 ، ریبوفلاوین بادام هندی خشک شده و بو داده از کم چرب ترین مغز ها محسوب می شود. چربی آن ۶۰ درصد اسید چرب با یک پیوند دوگانه و ۱۶ درصد اسید چرب با چند پیوند دوگانه است.

ایده های برای سروکردن

از بادام هندی به صورت کامل، تکه شده، بو داده، خشک شده، نمک زده و بدون نمک مصرف میشود. از بادام هندی در سالادها ، غذاهای برنجی، ماکارونی، کیک ها ،بیسکوییت ها و پودینگ ها استفاده میشود. در بسایری از خورش ها و پلوهای هندی نیز از بادام هندی استفاده میشود. به دلیل نرم بودن،این مغز زمان کمتری برای پخت نیاز دارد و در مرحله آخر به غذا اضافه میشود. در برزیل و سایر مناطقی که درخت بادام هندی کشت می شود سیب آن به مغز ترجیح داده می شود.

cashew.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)