ابزار کاربر

ابزار سایت


cherry

گیلاس (Cherry)

گیلاس به خانواده بزرگی شامل زردآلو، سیب، آلو و هلو تعلق دارد. گیلاس گرد، گوشتی، آبدار با پوستی نرم است.آنها به ۳ دسته تقسیم می شوند. گیلاس شیرین، گوشتی و شیرین است و گاهی زرد رنگ ولی معمولا قرمز روشن یا تیره می شود. گیلاس ترش (آلبالو) معمولا قرمز تیره است. این نوع گیلاس گاهی به صورت پخته استفاده می شود. گیلاس وحشی کوچک است و معمولا گوشتی نیست و حالت پرزداری در دهان احساس می شود.

خرید

گیلاس های گوشتی، محکم، براق و خوش رنگ که ساقه های آنها خشک نیستند را انتخاب کنید.از خرید گیلاس های سفت؛ کوچک، بی رنگ (که نشانه نرسیدن آنهاست)، نرم، آسیب دیده، چروک و با لکه های قهوه ای خودداری کنید.

اطلاعات تغذیه ای

گیلاس شیرین: منبع خوب پتاسیم گیلاس ترش: منبع عالی پتاسیم خواص: مدر، معدنی کننده، ضدرماتیسم، سم زدا، ضد ورم مفاصل و به طور متوسط معین است. گفته میشود که دم کرده ساقه گیلاس مدر است.

آماده سازی

گیلاس آسیب پذیر و مستعد فاسد شدن است. در یخچال: به مدت چند روز، در یک کیسه با در شل یا سوراخ شده، از قرار دادن در کنار غذاها با بوی قوی خودداری کنید. در فریزر: هسته گرفته شده یا با هسته، پوشانده شدن در شکر یا شربت، از گیلاس های فریز شده برای طبخ استفاده کنید. گیلاس خشک شده را می توانید ۱ سال در یک محفظه، در محیطی خشک و خنک نگهداری کنید.

ایده هایی برای سرو کردن

گیلاس به صورت تازه، پخته شده، خشک شده و کنسرو شده خورده می شود. از آنها در سالاد میوه، کیک موز، شربت، پای، بستنی و ماست میوه ای استفاده می شود. از گیلاس می توان برای کمپوت و مربا استفاده شود. گیلاس با همراهی غذاهایی مانند ماکیان و پرندگان طعم خوبی ایجاد می کند.

cherry.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)