ابزار کاربر

ابزار سایت


coconut

نارگیل (Coconut)درخت نارگیل از خانواده نخل ها و بومی شمال شرقی آسیا است. بخش خوردنی نارگیل گوشت آن است و مایع شیرین و نیروبخشی در داخل آن وجود دارد. آب نارگیل نباید با شیر آن اشتباه گرفته شود. شیر نارگیل از له شدن بافت گوشتی آن ایجاد میشود.

خرید

نارگیل های شکسته نشده که داخل حفره آن هنوز آب وجود دارد بخرید که با تکان دادن می توانید آبدار بودن آن را بررسی کنید و چشم های آن ( نقاط سیاه رنگ) دست نخورده ، سفت، و بدون کپک باشند. نارگیل به صورت کامل، به صورت کرم (شرین شده یا شیرین نشده)، کنسرو شده و خشک شده فروخته میشود. نارگیل شیرین شده کالری بالاتری دارد.

نگهداری

در دمای اطاق: نشکسته، ۲ تا ۴ ماه در جای خشک و خنک نگهداری کندی. در یخچال: باز شده به مدت یک هفته قابل نگهداری است. بافت نارگیل را با آب آن بپوشانید تا از خشک شدن آن جلوگیری شود. در فریزر: ۹ ماه به صورت باز شده

آماده سازی

برای باز کردن یک نارگیل اول نقاط سیاهی که روی سر آن قرار دارد با یک وسیله نوک تیز سوراخ کنید. آب خارج شده از نارگیل را در یک ظرف بریزید با یک چکش یا چاقوی محکم به روی نارگیل در نزدکی چشم ها ضربه بزنید. و سپس چاقو را در شکاف ایجاد شده بچرخانید تا پوسته خارجی از هم باز شده و نارگیل به دو قسمت تقسیم شود. بافت سفید رنگ داخل نارگیل را جدا کنید. همچنین می توانید پس از سوراخ کردن چشم های نارگیل آن را درفر در دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید. این کار باعث ترکیدن نارگیل شده و بافت آن راحت تر جدا میشود.

اطلاعات تغذیه ای

نارگیل تازه منبع خوب: پتاسیم حاوی: مس،آهن ، منیزیم، اسید فولیک، روی و فسفات نارگیل خشک شده و شیرین نشده منبع خوب: پتاسیم، مس و منیزیم حاوی : آهن، روی ،فسفر، ویتامین B2، و پانتوتینک اسید همچنین منبع خوب فیبر است خواص: ملین، مدر،درمان کننده کرم روده

ایده هایی برای سرو کردن

نارگیل یک از مواد اولیه اصلی در غذاهای آسیا، آفریقا، هند، اندونزی و آمریکای جنوبی است. مغز تازه و خشک شده نارگیل، شیره و خامه آن قابل استفاده است. پودر نارگیل خشک شده به صورت شیرین شده یا عادی در تهیه بسیاری از پیش غذا ها ، سوپ ها، غذا های اصلی دسرها استفاده میشود. از شیره نارگیل مانند شیر گاو استفاده های زیادی میشود. در تهیه برنج برای غذاهای هندی در ترکیبی که گوشت و مرغ در آن خوابیده میشود، در پودینگ و وهمچنین در تهیه نوشیدنی ها از آن استفاده میشود. از روغن نارگیل به صورت ساده درغذاها و یا برای تهیه کره استفاده میشود.

coconut.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)