ابزار کاربر

ابزار سایت


cranberry

کرنبری (Cranberry)

نوعی از توت که متعلق به شمال آمریکا و اروپا است. کرنبری از خانواده بلوبری و توت فرنگی وحشی است و شبیه آلبالوی کوچک است. این میوه آبدار، ترش و دارای دانه های ریز قابل خوردن است.

خرید

کرنبری های گوشتی، سفت و براق را انتخاب کنید. از خریدن کرنبری های نرم، چروک، با دانه های سفید و کدر و تغییر رنگ داده خودداری کنید.

ایده هایی برای سرو کردن

به خاطر مزه خیلی ترش آن، کرنبری به ندرت به تنهایی مصرف می شود. این میوه را به مافین ها، نان ها و کیک ها اضافه می کنند یا آنها را فقط تا زمان ترکیدن می پزند. در تهیه پای، شربت، موس و کرپ از آن استفاده می کنند. کرنبری در تهیه کمپوت، ژله، مربا و ترشی (که برای پخت ماکیان) استفاده می شود. این میوه همراه با مرکبات، گلابی و سیب طعم خوبی دارد. سیب پخته با چاشنی کرنبری در کدو شکم پر با مربای کربزی یا کمپوت آن خورده می شود. آب کرنبری بسیار خوشمزه است.

آماده سازی

فقط پیش از مصرف کرنبری ها را بشویید. ساقه ها و دانه های چروک و کپک زده را جدا کنید.

پختن

جوشاندن: در یک قابلمه با در بسته با مقدار کم آب

اطلاعات تغذیه ای

حاوی: ویتامین C و پتاسیم خواص: قابض، این میوه برای گردش خون مفید است. برای درمان عفونت ادراری از کرنبری استفاده می شود. این میوه حاوی اسیدهای مختلف از جمله اسید سیتریک و اسید اگزالیک است که علت ترش مزگی این میوه می باشد.

نگهداری

کرنبری در دمای اطاق به سرعت فاسد می شود. در یخچال: تا 2 ماه در یک کیسه بسته بدون نفوذ هوا در فریزر: همان طور که هست. پیش از مصرف بدون یخ زدایی آنها را به سادگی بشویید. می توانید کرنبری را با حرارت کم تر خشک کنید. برای آب دار کردن مجدد آنها را برای چند ساعت در آب یا آبمیوه غوطه ور کنید.

cranberry.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)