ابزار کاربر

ابزار سایت


cucumber

خیار (Cucumber)

میوه بوته خیار و بومی آسیای جنوبی است. انواع مختلفی از خیار وجود دارد. رنگ پوست خیار بین سفید و سبز متغیر است. پوست خیار ممکن است صاف، شیاردار و یا زبر باشد. بعضی از انواع خیار برآمدگی های زبری دارند. بافت خیار خنک، ترد و کمی تلخ است و حاوی تعدادی هسته های خوراکی می باشد که اندازه و مقدار آن بسیار بستگی به نوع خیار دارد. برای خیارترشی یا خیارشور خیار کمی نارس که هنوز کمی سفت است مناسبتر میباشد.

خرید

خیار های سفت با رنگ سبز روشن و اندازه متوسط را انتخاب کنید. از انتخاب خیار های ضربه دیده، با لکه های زرد بزرگ خودداری کنید چرا که ممکن است طعم خیار تلخ باشد.

نگهداری

خیار به تغییرات دمایی حساس است. در یخچال: می توان به مدت ۳ تا ۵ روز خیار را به صورت کامل یا بریده شده و کاملاً پوشیده نگه داری کرد. مواد غذایی اطراف خیار ممکن است طعم آنرا به خود جذب کنند.

اطلاعات تغذیه ای

منبع بسیار خوب: پتاسیم، ویتامین C، و فولیک اسید خواص: مدر، آرامبخش بخش گوشتی خیار برای تهیه ماسک های درمان پوستی استفاده میشود.

ایده هایی برای سرو کردن

خیار را می توان از وسط به دونیم کرد یا آنرا قطعه قطعه یا نگینی کرد و همراه ماست، خامه ترش یا سس سالاد حاوی سرکه، روغن زیتون و سیر سرو کرد. خیار را همچنین می توان در سالاد استفاده کرد. خیار به صورت پخته نیز مصرف میگردد. خیار پخته شده همانند کدو تنبل آماده می شود و در بسیاری از غذاها کاربرد دارد. خیار در سوپ و همراه گوشت و ماهی یا در خورش ها یا به صورت گراتینه و همراه با سس بشامل Béchamel سرو میشود. خیار را میتوان سرخ کرد یا به صورت ملایم پخت.

آماده سازی

دانه های خیار اگر سفت هستند باید جدا شوند. اگر خیار خیلی تازه باشد، خیلی درشت نباشد و واکس نخورده باشد، میتوان آنرا با پوست استفاده کرد. در صورت نیاز با کمی نمک میتوان از آب و تلخی خیار کاست.

cucumber.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)