ابزار کاربر

ابزار سایت


fig

انجیر (Fig)

میوه درخت انجیر، محصول گیاهی است که بومی نواحی مدیترانه ای می باشد. از لحاظ گیاه شناسی، انجیر یک میوه واقعی نیست بلکه یک محفظه گوشتی است که تعداد زیادی دانه های ترد را در بردارد که فندقه نام دارند که میوه های واقعی هستند. شناخته شده ترین نوع انجیر، انجیر سیاه است که شیرین است و نسبت به سایر انواع انجیر بافت خشکتری دارد و نسبت به سایر انواع انجیر استحکام بیشتری دارد. انجیر سبز که آبدارتر است پوستی نرم دارد و انجیر بنفش، آبدارترین، شیرین ترین، و حساس ترین و کم یاب ترین نوع انجیر می باشد.

خرید

انجیر های نرم، گوشت دار تر که ساقه آنها هنوز سفت است را انتخاب کنید. انجیر هایی که آب انداخته اند، فاسد شده، سوراخ دار یا بوی ترشیدگی دارند را انتخاب نکنید.

آماده سازی

انجیر های تازه را به آرامی بشویید و درست قبل از مصرف این کار را انجام دهید. ساقه را جدا کنید و به صورت پوست کنده یا با پوست میل کنید.انجیر خشک را میتوان به تنهایی یا خیس خورده در آب یا آب میوه مصرف کرد.

نگهداری

انجیر تازه بسیار آسیب پذیر است. در دمای اتاق: انجیر خشک را در محل خشک و خنک نگهداری کنید.

در یخچال: به صورت تازه و بسته بندی شده به مدت ۱ الی ۲ روز نگهداری کنید.

ایده هایی برای سرو کردن

انجیر تازه یا خشک در سالاد میوه یا پیش غذا استفاده میشود. در کنار پنیر و ژامبون بسیار خوش طعم است. برای تهیه مربا یا کمپوت مناسب است. انجیر خشک را میتوان با بادام یا گردو پر کرد. در دسر نیز استفاده میشود.

fig.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)