ابزار کاربر

ابزار سایت


grape

این یک نگارش قدیمی از این مطلب است!


انگور (Grape)

انگور بومی آسیا و محدوده دریای خزر و همچنین آمریکا است. انگور دارای حبه های گرد یا بیضی شکل هستند و انواع آن کم یا زیاد گوشتی هستند. حبه های انگور به صورت خوشه در کنار هم قرار گرفته اند. انگور، رنگ های مختلفی دارد، ممکن است سبز، سبز و زرد، قرمز یا سیاه باشد. بافت شیرین و آبدار این میوه با یک لایه شفاف پوشیده شده و روی آن ممکن است گردی خاکستری وجود داشته باشد. گونه های مختلف انگور هسته دار یا بدون هسته هستند.انگورها به ۳ دسته تقسیم می شوند:

  1. انگورهایی که به عنوان میوه یا برای استفاده در شیرینی ها و غذاها استفاده می شود.
  2. انگورهایی که برای آبگیری از آن ها استفاده می کنند.
  3. انگورهایی که خشک شده و به صورت کشمش در می آیند.

خرید

انگورهای سفت، سالم، پوشیده شده با گرد خاکستری و آنهایی که محکم به خوشه متصل هستند را برای خرید انتخاب کنید. انگورهای سبزی که به زرد متمایل هستند شیرین ترند. از خریدن انگورهای نرم، چروک، لکه دار و آنهایی که در محل اتصال به خوشه سفید هستند خودداری کنید.

آماده سازی

انگورها را به دقت بشورید چون همیشه به مواد شیمیایی (سولفید مس و کلسیم هیدرات) آغشته هستند. باقیمانده مواد استفاده شده ضد آفت را با گرد خاکستری طبیعی انگور اشتباه نکنید. برای جدا کردن یک دسته از خوشه اصلی از قیچی استفاده کنید. حبه ها را از خوشه های مختلف جدا نکنید این کار باعث خشک شدن ساقه و بقیه انگورهای متصل به آن ساقه نرم و چروک می شوند.

اطلاعات تغذیه ای

منبع خوب: پتاسیم

حاوی: ویتامین C، یتامین و ویتامین B6

خواص: مدر، انرژی زا، افزایش ترشح صفرا، ملین، مقوی و معدنی کننده. انگورهای سیاه به خاطر ماده ای که باعث ایجاد رنگ در آنها می شوند(آنتوسیانین) بسیار نیرو بخش هستند. انگور به دلیل خواص بازسازی و تصفیه کنندگی باعث پاکسازی بدن می شود.

ایده هایی برای سرو کردن

انگور به عنوان میوه به صورت ساده یا در سالاد میوه، پای ها، مرباها، ژله ها و کیک های میوه استفاده می شوند. در شیرینی پزی از انگور به همراه آلبالو و سیب استفاده می شود. همچنین در تهیه سس ها، شربت ها و چاشنی ها کاربرد دارد. انگور در کنار ماکیان، پرنده های شکاری، خرگوش، ماهی و غذاهای دریایی طعم خوبی ایجاد می کند. همچنین برای همراهی با گوشت گوساله، جگر، اردک و بلدرچین انگور بسیار مناسب است. آب انگور در بین مردم بسیار محبوب است. یکی از روغن های گیاهی برای طبخ غذا از هسته انگور گرفته می شود. برگ انگور را در آفریقای شمالی، یونان، خاور میانه و ایران دور ترکیبی از برنج و گوشت می پیچیند و به عنوان غذا استفاده می کنند.

نگهداری

در یخچال: به مدت چند روز، بعد از جدا کردن حبه های خراب، خوشه ها را در دستمال کاغذی یا کیسه سوراخ داربه طور آزاد بپیچید و برای طعم بهتر قبل از خوردن حبه های انگور آنها را ۱۵ دقیقه در دمای اطاق قرار دهید.

grape.1468414259.txt.gz · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:41 (ویرایش خارجی)