ابزار کاربر

ابزار سایت


grape_fruit

گریپ فروت (Grapefruit)

به نظر می رسد که گریپ فروت بومی جامائیکا باشد. رنگ آن زرد، صورتی یا قرمز است و مقدار ترشی شیرینی و عطر آن در رنگ های مختلف متفاوت است (زردها عطر کمتری از بقیه دارند). این میوه آبدار و هسته دار است.

خرید

گریپ فروتی را انتخاب کنید که نسبت اندازه آن سنگین، سفت با پوستی کشیده و براق باشد. شکاف یا تکه های سفت بر پوست گریپ فروت کیفیت میوه را تحت تاثیر قرار نمی دهد. از خریدن گریپ فروت های خیلی نرم با پوست کدر خودداری کنید.

ایده هایی برای سرو کردن

گریپ فروت به صورت وسط نصف شده همراه قاشق به صورت ساده یا همراه با شکر خورده می شود. قبل از نصف کردن آن را بشویید. برای سهولت خوردن، قطعه ها را توسط چاقوی دانه دار جدا کنید. گریپ فروت کباب شده را می توانید همراه گوشت اردک، جوجه و میگو مصرف کنید. همچنین به سالادهای مخلوط اضافه می شود. گریپ فروت در تهیه چیز کیک های میوه ایی، سالاد و میوه و شربت ها استفاده می شود. در خیلی از دستورهای غذایی، گریپ فروت می تواند جایگزین پرتقال یا آناناس شود. گریپ فروت نیروزا است و امکان کنسرو کردن پوست آن وجود دارد.

اطلاعات تغذیه ای

ارزش غذایی گریپ فروت به رنگ بافت آن بستگی دارد. این میوه به نسبت پرتقال به مقدار کمتری مغذی است. منبع عالی: ویتامینC حاوی: پتاسیم و فولیک اسید خواص: قابض، اشتها آور، هضم کننده، ضد عفونی کننده، مقوی و مدر

نگهداری

در دمای اتاق: ۸ تا ۱۵ روز در یخچال: نگهداری طولانی در فریزر: آب گریپ فروت و خلال پوست آن

grape_fruit.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)