ابزار کاربر

ابزار سایت


hazelnut

 فندق (Hazelnut)میوه درخت فندق، بومی آسیای صغیر می باشد. درخت فندق یک درخت کوچک است. فندق گرد است و یا شکلی مستطیلی دارد و با یک پوشش برگی سبز احاطه شده است. قبل از شکستن فندق این پوشش جدا میشود. مغز فندق با یک پوست قهوه ای احاطه شده است که درون یک جلد چوبی زرد رنگ قرار دارد.

خرید

فندق هایی را انتخاب کنید که روی پوسته آنها شکاف یا شکستگی و سوراخ نداشته باشد. فندقهای پوست کنده ای را انتخاب کنید که درسته بندی و وکیوم یا در قوطی یا ظرف های شیشه ای عرضه میشوند. فندق ممکن است به صورت کامل یا چرخ کرده، ساده یا بوداده و نمکی عرضه شود.

اطلاعات تغذیه ای

منبع بسیار خوب: منیزیم و مس

منبع خوب: تیامین، پتاسیم، ویتامینB6 و اسید فولیک است

حاوی: فسفر، روی، آهن، کلسیم و ویتامین B5 می باشد.

فندق منبع خوبی از فیبر است و ۸۸ درصد چربی های آنرا چربی های غیر اشباع تشکیل میدهند.

نگهداری

فندق نسبت به سایر مغز ها دیرتر فاسد میشود. اما فندق پوست کنده شده فاسد شدنی است. به سرعت تلخ و چروک میشود. در دمای اتاق: میتوان فندق پوست کنده را در مکان خشک و خنک به مدت یک ماه نگهداری کرد.

در یخچال: با پوست به مدت ۳ الی ۴ ماه

در فریزر: به مدت یکسال نگهداری شود

ایده هایی برای سرو کردن

فندق به صورت درسته، چرخ شده یا خرد شده سرو میشود. فندق را میتوان به عنوان پیش غذا یا میان وعده استفاده کرد. فندق به غلات صبحانه، سالاد، سس ، مافین ، پودینگ و بستنی افزوده میشود. فندقی که به خوبی چرخ شده باشد در کیک و کوکی استفاده میشود. فندق ریز خرد شده را میتوان تبدیل به کره کرد و برای تزیین ماهی استفاده نمود. فندق را میتوان در کنار ماکیان و گوشت شکار سرو کرد. در شیرینی فندقی و شکلات نیز کاربرد دارد. روغن استخراج شده از فندق نباید حرارت داده شود و برای استفاده در سالاد بسیار عالی است.

آماده سازی

برای بودادن فندق، آنها را روی کاغذ شیرینی پزی پخش کنید و در فر با حرارت ۱۵۰ تا ۱۷۵ درجه سانتی گراد قرار دهید تا طلایی شوند و هر چند وقت یکبار آنها را بچرخانید. سپس آنها را در یک پارچه بسائید تا پوسته قهوه ای رنگ آن جدا شود. بو دادن، آرد کردن یا خرد کردن فندق طعم آنرا تقویت میکند.

hazelnut.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)