ابزار کاربر

ابزار سایت


mango

انبه (Mango)

احتمالا درخت انبه بومی هند است و هم خانواده درخت پسته است. انبه بسته به گونه آن گرد، بیضی یا کلیه شکل است. پوست صاف و نازک آن سبز، زرد یا قرمز مایل به زرد است. بافت زرد-نارنجی رنگ آن طعم ملایمی همانند هلو دارد برای همین اسم مستعار آن را هلوی مناطق گرمسیر گذاشتند. بافت این میوه معمولا نرم، سبک، آبدار، شیرین و معطر است. بافت این میوه به هسته ای بزرگ و پهن متصل است.

خرید

انبه هایی را انتخاب کنید که خیلی سفت و یا چروک نباشد و بوی خوبی داشته باشند. انبه رسیده بوی شیرین از خود متصاعد می کند و در برابر فشار متوسط انگشت فرو می رود. ممکن است روی پوست لکه های سیاهی باشد که نشانه رسیدگی بیش از اندازه میوه است.

ایده هایی برای سرو کردن

انبه به صورت ساده یا در تهیه سالاد میوه، غلات صبحانه، کرپ ها، بستنی ها، ماست ها و شربت استفاده می شود. از انبه ژله، مربا، مارمالاد و کمپوت درست می کنند. در آسیا و دریای کاراییب وقتی هنوز کامل نرسیده است، خام یا پخته به عنوان اردور یا همراه با گوشت و ماهی خورده می شود. انبه کاملا رسیده همراه با ماکیان، اردک، ماهی و حبوبات طعم خوبی دارد. در هند انبه سبز عنصر اصلی تهیه چاشنی های سنتی هست.

اطلاعات تغذیه ای

منبع عالی: ویتامین A و ویتامین C منبع خوب: پتاسیم حاوی: مس خواص: انبه ای که به طور کامل نرسیده ملین است. پوست انبه می تواند باعث آلرژی جدی و التهاب پوست و دهان شود.

نگهداری

در دمای اطاق: برای رسیده شدن، برای تسریع فرآیند رسیدن انبه ها را در کیسه کاغذی نگهداری کنید. در یخچال: به طور رسیده ۱ تا ۲ هفته در فریزر: پخته شده به صورت شربت یا پوره همراه یا بدون شکر اضافه شده و آبلیمو

آماده سازی

قبل از خوردن پوست انبه را بگیرید. آب انبه لکه های پاک نشدنی بر روی لباس ایجاد می کند.

mango.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)