ابزار کاربر

ابزار سایت


orange

پرتقال (Orange)

درخت پرتقال بومی چین است. پرتقال ها به ۲ گروه تلخ و شیرین دسته بندی می شوند. پرتقال های تلخ نیاکان پرتقال های شیرین هستند. این پرتقال پوستی ضخیم و زبر با رنگی مایل به زرد یا سبز دارد و کوچکتر از پرتقال شیرین است. پرتقال شیرین آبدار و تا حدی ترش و شیرین است. پرتقال خونی میوه ای پیوندی با بافت قرمز و معمولا بدون هسته است. بافت آن شیرین، آبدار و بسیار معطر است.

خرید

پرتقال های سفت که به اندازه شان سنگین هستند و پوست لطیفی دارند را انتخاب کنید. از خرید پرتقال هایی با قسمت نرم، دانه های سیاه و کپک زده خودداری کنید.

اطلاعات تغذیه ای

منبع عالی: ویتامینC

منبع خوب: پتاسیم

خواص: مدر، درمان کننده آسکوربوت، مقوی، هضم کننده و در مقادیر کم ملین، ضد انقباض. گفته می شود که آب پرتقال به خواب کمک می کند. عصاره برگ این میوه دارای خواص ضد انقباض و هضم کننده است.

ایده هایی برای سرو کردن

پرتقال به صورت ساده، پخته شده و به شکل نوشیدنی های مختلف خورده می شود. از پرتقال در تهیه سالاد میوه، کیک های میوه ای، کرپ، بستنی، شربت استفاده می شود. پرتقال طعم متفاوتی به سس، سرکه، سبزیجات، مرغ، برنج و غذاهای دریایی می دهد.از پرتقال پخته شده مارمالاد تهیه می کنند. خلال پوست و بافت این میوه کنسرو می شود. روغن و اسانس ضروری در شیرینی پزی از پرتقال گرفت می شود. از پرتقال تلخ به ویژه به صورت پخته شده(مارمالاد، مربا، ژله، شربت و سس) استفاده می شود.

نگهداری

در دمای اتاق: نزدیک به یک هفته. خلال پوست (کنسرو یا خشک شده) را در محیط خشک و خنک نگهداری کنید. در یخچال: به مدت طولانی می توانید نگهداری کنید. در فریزر: آب پرتقال و خلال پوست آن در صورتی که می خواهید از خلال پرتقال استفاده کنید حتما آن را بشویید.

orange.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)