ابزار کاربر

ابزار سایت


papaya

پاپایا (Papaya)

درخت پاپایا احتمالا بومی آمریکای مرکزی است. پاپایا کروی یا استوانه ای شکل است. پاپایا پوست نازک غیر قابل خوردن به رنگ زرد-نارنجی، زرد-قرمز یا زرد-سبز دارد. بافت آبدار زرد-نارنجی و یا زرد مایل به قرمز دارد. بافت آن شبیه به طالبی و نرمتر است. حفره مرکزی آن چندین هسته قابل خوردن دارد. پاپایا طعم ملایمی دارد. شیرینی و عطر آن با توجه به گونه آن متفاوت است که یادآور طعم خربزه است. بسیار از گونه های پاپایا خوردنی نیستند، پاپایا کوهی بسیار کمیاب است.

خرید

پاپایا هایی با پوست زرد-نارنجی در اکثر سطح آن که با فشار کم دست فرو می رود را انتخاب کنید. وجود لکه های سیاه یا کپک بر روی سطح آن طعم آن را تحت ناثیر قرار نمی دهد. از خریدن پاپایاهای سبز، خیلی سفت یا آنهایی که بسیار نرم و لکه دار هستند خودداری کنید.

نگهداری

در دمای اطاق: برای رسیدن، پاپایا را در برگه کاغذی قراردهید تا رسیدن آن را تسریع کنید. به محض رسیدن آن را بخورید. در یخچال: میوه رسیده را می توان چند روز نگه داشت. میوه نرسیده ای که در دمای زیر ۷ درجه سانتیگراد یا در یخچال نگهداری شود، هیچوقت نمیرسد.

اطلاعات تغذیه ای

منبع عالی: ویتامین C منبع خوب: پتاسیم و ویتامین A خواص: اشتها آور و مدر، هسته آن برای درمان کردن کرم روده استفاده می شود. در برزیل شربتی با آب پاپایا درست می کنند که به عنوان آرامبخش استفاده می شود.

ایده هایی برای سرو کردن

پاپایا با قاشق همراه با شکر یا بدون آن خورده می شود و روی آن آب لیمو میریزند. از پاپایا در تهیه پودینگ، ماست میوه ای، بستنی و شربت استفاده می شود. پاپایا در آخرین مرحله به سالاد میوه اضافه می شود چون باعث نرم شدن سایر میوه ها می شود. از پاپایا پوره و آبمیوه درست می شود. همچنین پاپایای پخته به مربا، چاشنی غذا و کچاپ تبدیل میشود. همراه با سالمون دودی، جوجه و غذای دودی طعم خوبی ایجاد می کند. پاپایا استفاده ای همانند کدوی سبز در غذاها دارد برای همین در اکثر دستورهای غذایی می توانند جایگزین یکدیگر شوند.

papaya.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)