ابزار کاربر

ابزار سایت


peach

هلو (PEACH)

میوه درخت هلو، بومی چین است. هلو از خانواده زرد آلو، بادام، گیلاس، و آلو می باشد. پوست هلو خوراکی است و ضخامت آن متغیر و به رنگ های زرد و نارنجی با جنس مخملی می باشد. بعضی از انواع هلو رنگی قرمز دارد حتی زمانی که میوه هنوز کال باشد.

هلو بافتی آبدار، شیرین و معطر دارد که عموماً سفت است و رنگی زرد یا سفید دارد. هلو با بافت سفید رنگ تُردتر، شیرین تر و آبدارتر است.

خرید

هلوهایی که معطر هستند و زیاد سفت نیستند را خریداری کنید. هلوهای که پوست سبز، لکه دار با ترک یا سوراخ دارند را انتخاب نکنید. هلو به راحتی فاسد میشود حتی اگر کامل رسیده نباشد. بهتر است هلو در مقادیری خریداری شود که به سرعت مصرف شود.

آماده سازی

برای پوست کندن هلو برای مدت یک دقیقه در آب جوش فرو ببرید و بلافاصله با آب سرد خنک کنید. برای جلوگیری از اکسیده شدن هلو، بلافاصله بعد از خرید هلو را بپزید یا آنرا تازه مصرف کنید. یا چند قطره آب لیمو یا آب پرتقال روی آن بچکانید.

خواص تغذیه ای

منبع خوب: پتاسیم

حاوی: ویتامین C و ویتامین A و ویتامین B3

خواص: مدر و به میزان کم مسهل

هلو خشک شده منبع بسیار خوب: پتاسیم و آهن

منبع خوب: ویتامین A، نیاسین، مس، منزیم، ویتامین B2

حاوی: فسفر، ویتامین C و روی

ایده هایی برای سرو کردن

هلو به تنهایی ، یا به صورت پخته، خشک شده یا منجمد عرضه می شود. هلو برای تهیه پای، کرپ ، کیک، سالاد میوه ، ماست، بستنی، شربت و سوفله استفاده می شود. در ژله، مربا، آبمیوه، کمپوت کیلور کاربرد دارد.

نگهداری

هلو را با احتیاط جا به جا کنید، زیرا به محظ ضربه خوردن فاسد میشود. هلو را بلافاصله قبل از مصرف بشویید. در دمای اتاق: می توان به مدت ۳ الی ۴ روز در یک پاکت کاغذی هلو را نگهداری کرد تا فرآیند رسیدن زودتر انجام شود.

در یخچال: هلو را روی هم نگذارید. برای طعم بیشتر درست قبل از مصرف هلو رااز یخچال خارج کنید.

در فریزر: ابتدا هسته را جدا کنید چرا که ممکن است باعث تلخ شدن هلو شود. اگر میوه خیلی رسیده است آنرا به صورت کمپوت یا پوره فریزرکنید. اضافه کردن آب لیمو باعث جلوگیری از سیاه شدن آن میشود.

peach.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)