ابزار کاربر

ابزار سایت


pear

گلابی (Pear)

میوه درخت گلابی که بومی آسیای مرکزی است. درخت گلابی از خانواده سیب، زردآلو و بادام است. پوست قابل خوردن گلابی در رنگ های زرد، قهوه ای، قرمز و سبز معمولا نرم و نازک است. بافت گلابی سفید تا کرم رنگ، گاهی در مرکز و اطراف آن دانه دار است. گونه های مختلف این میوه از نظر عطر و آبدار بودن متفاوت هستند.

خرید

گلابی های سفت بدون هیچ لک و کپک را انتخاب کنید.

نگهداری

در دمای اطاق: برای رسیده شدن بعضی گونه ها حتی بعد از رسیدن هم سبز هستند. زمانی که بافت میوه در نزدیک شاخه با فشار کم انگشت فرو رود آماده خوردن است. سریع این میوه را بخورید چون بافت آن سریع فاسد می شود. در یخچال: اگر رسیده است چند روز می توانید آن را نگهدارید. از آنجایی که گلابی بسیار آسیب پذیر است آنها را روی همدیگر نگذارید و داخل کیسه و محفطه های بدون هوا نگهداری نکنید. گلابی را در یخچال کنار پیاز، سیب، سیب زمینی، کلم و سایر میوه هایی که بوی قوی دارند نگذارید چون به راحتی بو را به خودشان جذب می کنند. در فریزر: فقط به صورت پخته شده

اطلاعات تغذیه ای

گلابی تازه: حاوی پتاسیم و مس گلابی خشک شده: منبع عالی پتاسیم، منبع خوب مس و آهن. حاوی: منیزیم، ویتامین C ، فسفات و سدیم خواص: مدر، اشتها آور، آرام بخش، معدنی کردن استخوان گلابی منبع خوب فیبر است. مواد مغذی در گلابی خشک شده متمرکز است. گلابی کال غیر قابل هضم است و می تواند باعث اسهال شود.

ایده هایی برای سرو کردن

گلابی به صورت ساده، پخته شده، خشک شده و شیرین شده خورده می شود. همچنین از گلابی می توان کمپوت، مربا، آبمیوه و دسر درست کرد. گلابی همراه با سیب، شکلات، به و زنجبیل طعم خوبی پیدا میکند. این میوه را به صورت کمپوت یا آب پز همراه با شهد می توان پخت (به این منظور از میوه های نرسیده تر استفاده کنید). گلابی در سالاد میوه، ماست، سوفله، شربت، پای و شیرینی استفاده می شود. همچنین با سس ها و چاشنی های مختلف سرو می شود.

آماده سازی

برای جلوگیری از سیاه شدن گلابی آن را سریعا بپزید یا بخورید و یا روی آن آب لیمو یا پرتقال بریزید.

pear.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)