ابزار کاربر

ابزار سایت


pecan

پیکان (Pecan)درخت پيكان بسيار بزرگ و بومی می سی سی پی در آمريكا است. پيكان مانند گردو از مغزی دو قسممت تشكيل شده، اين مغز سفيد رنگ است و با پوسته به رنگ قهوه ای تيره شده پوشيده شده است. پيكان پوستی صاف، قهوه ای و بيضی رنگ قرار گرفته كه به راحتی شكسته می شود. پيكان در سايز های مختلف ديده ميشود. سايز پيكان تعيين كننده كيفيت آن نيست، عطر و طعم آن از گردو كمتر است.

خريد

پيكان های با پوست، به نسبت بزرگ، آنهايی كه در زمان تكان دادن پر به نظر میرسند و پوست آنها بدون ترك، سوراخ و لكه هستند را انتخاب كنيد. پيكان های پوست گرفته را به صورت بسته بندی وكيوم يا در بطری و يا به صورت كنسرو تهيه كنيد.

ايده هايی برای سرو كردن

پيكان به صورت كامل، خرده شده ، آسياب شده، ساده، نمك زده، شيرين يا تند خورده ميشود. در بسياری از غذا ها از جمله پای، بيسكويت، بستنی، كيك، شیرينی، از آن استفاده ميشود. از اين مغز روغنی استخراج میشود كه كيفيت آن مشابه روغن زيتون است و در تهيه سالاد از آن استفاده میشود.

نگهداری

در دمای اطاق: پوست گرفته شده به مدت ۳ ماه دريخچال: با پوست به مدت 6 ماه، در يك محفظه بدون هوا در فريز: يك سال

اطلاعات تغذيه ای

منبع عالی: ويتامين B1، روی مس و منيزيم منبع خوب: پتاسيم حاوی: فسفر، پانتوتنيك اسيد، نياسين، فوليك اسيد، آهن، B6، همچنین پیکان منبع خوب فیبر است.

پیکان خشک شده منبع عالی: روی، مس، منیزیم منبع خوب: پتاسیم حاوی: فسفر، بتاتونیک اسید، تیامین، فولیک اسید، نیاسین، آهن و B6 پیکان خشک شده حاوی ۸۷% اسید چرب غیر اشباع (۶۲ درصد MUFA با پیوند دوگانه و ۲۵ درصد PUFA با پیوند دو گانه) است.

pecan.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)