ابزار کاربر

ابزار سایت


pine_seed

دانه کاج (Pine Seed)دانه توسط گونه های مختلف درخت کاج تولید می شود. این دانه بین فلس های میوه کاج قرار گرفته است . بافت آن نرم است و طعم شیرینی دارد و پوسته محکمی دور آن را گرفته است. کاج مطبق گونه است که مغز های بزرگ پوشیده شده در غلاف نازک، چربی و قرمز رنگ تولید می کند.

خرید

دانه هایی را تهیه کنید که بوی ترشیدگی نمی دهند، دانه کاج معمولا با پوست فروخته میشود، از مغازه های پرفروش که از تازه بودن محصولاتش اطمینان دارید خرید کنید چون این دانه ها سریعا ترشیده میشوند.

ایده هایی برای سرو کردن

دانه کاج به صورت کامل ، خرد شده، آسیاب شده، خام یا بو داده خورده میشود. این دانه ها میتواند در فر به مدت ۱۰ دقیقه در دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد یا در ماهیتابه بو داده شود. از این دانه ها در سالاد ها، سس ها، پودینگ ها و بیسکوییت ها استفاده میشود. همچنین یکی از مواد اولیه سس ایتالیایی پستو است. آرد تهیه شده از این دانه در تهیه شیرینی مورد استفاده قرار می گیرد. دانه کاج جایگاه ویژه ای در آشپزخانه خاورمیانه، هند، شمال فرانسه و جنوب آمریکا دارد.

اطلاعات تغذیه ای

منبع عالی: منیزیم، آهن، مس، پتاسیم، فسفر، روی و نیاسین منبع خوب: اسید فولیک حاوی: ریبوفلاونین B2 و ویتامین B6 منبع خب فیبر است. اسید های چرب موجود در این مغز ها ۸۰ درصد غیر اشباع (۳۸ درصد MUFA و ۴۲ درصد PUFA) است. نگهداری در یخچال: یک ماه، پوست گرفته در یک محفظه بدون نفوذ هوا در فریزر: با پوست یا بدون پوست به مدت ۲ تا ۳ ماه

pine_seed.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)