ابزار کاربر

ابزار سایت


pistachio

پسته (Pistachio)میوه درخت پسته بومی آسیای صغیر می باشد. پسته از یک مغز کوچک با طعم متوسط تشکیل شده که توسط یک غشای نازک قهوه ای احاطه شده است و درون یک پوسته ی کرم رنگ است که از طرفین و سر آن باز میباشد. این پوسته زمانی که پسته خشک شود به رنگ صورتی در می اید.

خرید

پسته به صورت خام، بو داده، نمکی یا درون پوسته خود عرضه میشود.

آماده سازی

برای جدا کردن پوست پسته، به مدت ۲ الی ۳ دقیقه پسته را بلنچ (Blanching) کنید، سپس آنرا خشک کنید. سپس در حالیکه هنوز ولرم هستند آنها را بسائید تا غشای قهوه ای رنگ نازک روی پسته جدا شود.

ایده هایی برای سرو کردن

پسته به صورت دربسته، چرخ شده، پودرشده، قطعه قطعه شده، شور یا بی نمک عرضه می شود. از پسته قرمز برای پخت و پز استفاده نکنید. پسته در سالاد، سس، غلات صبحانه، کیک، پودینگ، بستنی استفاده میشود. در تهیه شیرینی جات هم از پسته استفاده میکنند. در آشپزی آسیایی و مدیترانه ای، پسته همراه گوشت و مرغ نیز استفاده میشود. پوره پسته به عنوان یک چاشنی برای برنج یا سبزیجات در غذاهای هندی استفاده می شود.

نگهداری

در یخچال: در یک ظرف محافظت شده از هوا به مدت سه ماه نگهداری شود.

درفریزر: به مدت یک سال با پوست نگهداری کرد.

اطاعات تغذیه ای

منبع عالی: پتاسیم، منیزیم، تیامین و مس

منبع خوب: آهن و فسفر

حاوی: اسید فولیک، نیاسین، ویتامین B5، روی ، ویتامین B6، کلسیم، ویتامین C، و ریبوفلاوین

پسته خشک بوداده منبع عالی: پتاسیم، مس و منیزیم

منبع خوب: فسفر و تیامین

حاوی: اسید فولیک، آهن، نیاسین، ویتامین B5، ویتامین B2، روی، ویتامین B6و ویتامین C میباشد. ۶۸ درصد از اسید های چرب پسته اسید چرب یک غیر اشباغ می باشد و ۱۵ درصد اسید چرب چند غیر اشباع می باشد.

pistachio.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)