ابزار کاربر

ابزار سایت


plum

آلو (Plum)

میوه درخت آلو، درختی که بومی چین است. گونه های مختلف این میوه در ۶ گروه دسته بندی می شوند. آلوی اروپایی که آلوی معمولی هم نامیده می شود. بیضی شکل است، رنگ پوست ضخیم آن آبی تیره یا قرمز است که بافت محکم زرد یا زرد مایل به سبز آن را در برگرفته و سایز متوسط دارد. این میوه به صورت تازه، کنسرو شده یا خشک شده استفاده می شود. آلوی ژاپنی در رنگ های زرد، بنفش، قرمز یا سبز دیده می شود. سایز آن متفاوت است و بافت آن بی رنگ، آبدار و شیرین است. گرد یا قلبی شکل که به صورت تازه یا کنسرو شده استفاده می شود.آلوی آمریکایی، پوست و بافت داخل آن به رنگ کهربایی است. آلوی دامسون با پوست آبی و طعم ترش برای تهیه مربا و ژله مناسب است. آلوی وحشی کوچک و کروی است با رنگ آبی، سیاه و طعم ترش ، به آلوی خشک شده آلو بخارا می گویند.

خرید

آلوهای معطری را انتخاب کنید که خوش رنگ هستند و بافت آن با فشار کم انگشت فرو می رود. از خریدن آلوهای سفت، کم رنگ، نرسیده، یا بسیار نرم، لک دار خودداری کنید.

ایده هایی برای سرو کردن

آلوها به تنهایی یا همراه سالاد میوه خورده می شوند. آلوی پخته در تهیه مربا، ژله یا کمپوت استفاده می شوند. در تهیه سس های ترش و شیرین استفاده می شود. آلوها در کیک، پای، پودینگ و مافین ها و بستنی خوشمزه میشوند. آلو می تواند جایگزین آلبالو تازه در اکثر دسرها شود. آلو به صورت کنسرو، خشک، ترشی و آبمیوه قابل استفاده می شود.

اطلاعات تغذیه ای

منبع خوب: پتاسیم حاوی: ویتامین C و ریبوفلاوین خواص: ملین، انرژی زا، مدر و سم زدا

آماده سازی

برای پوست گیری آلو، آنها را به مدت ۳۰ ثانیه در آب جوش و بلافاصله در آب سرد بیندازید ولی نگذارید خیس بخورد. از زیاد پختن آلوها جلوگیری کنید زیرا به سرعت له می شوند.

نگهداری

آلو نسبتا مستعد فاسد شدن است. در دمای اطاق: اگر کمی کال اسن در دمای اتاق نگهداری کنید تابرسد. در یخچال: آلوی رسیده تا چند روز در فریزر: بدون هسته (در مالت عادی خارج کردن هسته باعث تلخ شدن آلو می شود)

plum.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)