ابزار کاربر

ابزار سایت


pomegranate

انار (Pomegranate)

انار درختچه ای بومی ایران است. پوست ضخیم انار قابل خوردن نیست. معمولا رنگ آن قرمز روشن است و گاهی به رنگ زرد دیده می شود. داخل آن پوسته سفید، ضخیم و غیر قابل خوردنی است که ان را به ۶ قسمت تقسیم می کند، هر قسمت حاوی چندین دانه خوردنی که دور آن را بافت آبدار ترش و شیرین گرفته است.

خرید

انارهای بزرگ رنگارنگ که در بخش هایی به قهوه ایی متمایل شده است، سنگین و بدون لکه را انتخاب کنید. از خرید انارهای چروک با پوست کدر، کم رنگ خودداری کنید.

نگهداری

در دمای اطاق: چند روز می توانید نگهدارید در یخچال: می توانید به مدت 3 هفته نگهدارید در یخچال فقط دانه های آن را می توانید نگهدارید

آماده سازی

سر انار را جدا کنید، مواظب باشید که به دانه ها اسیب نزنید چون اب آن بیرون میریزد، انار را با دقت از وسط باز کنید و در یک کاسه بزرگ آب سرد بریزید. برای خوردن آب انار، انار را روی سطحی بغلتانید و آهسته فشار دهید. بعد بر روی پوست آن حفره ایی ایجاد کنید و باقی اب انار را مصرف کنید.

اطلاعات تغذیه ای

منبع خوب: پتاسیم حاوی: ویتامین C و پانتونیک اسید. مقادیر کم سدیم و ینامین

ایده هایی برای سرو کردن

دانه های انار به صورت ساده خوردنی می شود. همچنین برای تزئین و طعم دادن به سالاد میوه، سوپ، سس ها، پنیرها، سبزیجات، ماکیان، ماهی و غذاهای دریایی استفاده می شود. آب انار برای تهیه نوشیدنی، بستنی، شربت و سایر دسرها استفاده می شود.

pomegranate.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:46 (ویرایش خارجی)