ابزار کاربر

ابزار سایت


raspberry

تمشک (Raspberry)

میوه بوته تمشک است. تمشک جنگلی بومی آسیای شرقی است. تمشک ها قرمز، گاهی سیاه، زرد، نارنجی، کهربایی یا حتی سفید هستند. برخی تمشک ها شیرین و بسیار معطر، گاهی ترش و بسیار معطر، گاهی ترش و بسیار آسیب پذیرتر از توت فرنگی هستند. تمشک های جنگلی از انواع زراعی آن ریزتر هستند.

خرید

تمشک های سفت و براق را انتخاب کنید. از خریدن تمشک های نرم، کدر و آنهایی که به صورت فشرده بسته بندی شده اند خودداری کنید.

آماده سازی

برای جلوگیری از نرم شدن و آب انداختن تمشک ها فقط در صورت نیاز صرفا پیش از خوردن با ظرافت و سریع بشویید. زمانی که تمشک های تازه را میچینید آهسته آنها را تکان دهید تا حشرات چسبیده از حفره های آن خارج شود.

اطلاعات تغذیه ای

منبع خوب: ویتامین C حاوی: پتاسیم و منیزیم، مقادیر کم ویتامین A و کلسیم تمشک منبع خوب فیبر است. خواص: مدر، نیروزا، تصفیه کننده، ملین، عرق زا و اشتها آور گفته می شود که تمشک باعث بهبود سوزش معده و یبوست می شود. دم کرده برگ های تمشک مدر و قابض هستند و موجب افزایش خونریزی قاعدگی می شوند.

نگهداری

تمشک بسیار آسیب پذیر و مستعد فاسد شدن است. از گذاشتن آنها در معرض آفتاب یا در دمای اطاق پرهیز کنید. در یخچال: ۱ تا ۲ روز می ماند. آنها را نشویید و بعد از جدا کردن دانه های خراب به طور آزاد بسته بندی کنید. در فریزر: به طور ساده یا سس شده، با یا بدون شکر نگهداری کنید. تمشک ها اگر به طور کامل یخ زدایی نشوند شکلشان را حفظ می کنند.

ایده هایی برای سرو کردن

نحوه استفاده از تمشک و توت فرنگی مشابه هم هستند و در واقع در اکثر دستورهای غذایی می توانند جایگزین یکدیگر شوند. شربت تمشک در کیک ها، پودینگ ها، بستنی، شربت، کیک میوه و کاستارد استفاده می شود. اضافه کردن مقداری آب پرتقال یا لیمو باعث خوشرنگ شدن تمشک پخته شده می شود. تمشک به تنهایی یا همراه با بستنی و ماست بسیار خوشمزه است. تمشک برای استفاده در سالاد میوه، غلات صبحانه، کیک و کرپ بسیار مناسب است.

raspberry.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:45 (ویرایش خارجی)