ابزار کاربر

ابزار سایت


strawberry

توت فرنگی (strawberry)

محصول بوته توت فرنگی، این بوته گیاهی است که در مناطق معتدل بسیار فراوان است. بعضی از انواع توت فرنگی بومی مناطق معدل اروپا است. در حالی که سایر انواع آن متعلق به شمال و جنوب آمریکا می باشد. انواع مختلف توت فرنگی از لحاظ اندازه، بافت، رنگ و طعم با هم تفاوت دارند.

توت فرنگی وحشی کوچکتر، آبدارتر و طعم دار از توت فرنگی های زراعی است.

خرید

توت فرنگی های سفت، براق و خوش رنگ را انتخاب کنید. اگر توت فرنگی در ظروف بسته عرضه فروخته میشود، توت فرنگی های قسمت زیرین بسته را چک کنید. توت فرنگی های له شده، کم رنگ یا کپک زده را انتخاب نکنید.

ایده هایی برای سرو کردن

توت فرنگی بیشتر اوقات به تنهایی به صورت درسته یا خرد شده سرو میشود. توت فرنگی را می توان به صورت خام همراه خامه یا ماست یا به صورت غوطه ور در شکلات یا خامه زده شده سروکرد. توت فرنگی در سالاد میوه، کرپ ها، بستنی یا شربت کاربرد دارد.

توت فرنگی های بی کیفیت تر را میتوان برای تهیه پای ، کوکی، موس، سوفله، پودینگ و کیک استفاده کرد. توت فرنگی برای تزئین کردن پیش غذا میتوان استفاده میشود.

اطلاعات تغذیه ای

منبع بسیار خوب: ویتامین c

منبع خوب: پتاسیم

منبع: اسید فولیک، ویتامین B5 ، و منیزیم

خواص: آب رسان، مدر، تامین کننده املاح معدنی. مقدار زیاد توت فرنگی مسهل است. اسانس توت فرنگی در تولید محصولات بهداشتی استفاده میشود.

آماده سازی

توت فرنگی را درست پیش از مصرف بشویید. از آب سرد استفاده کنید و نگذارید توت فرنگی ها خیس بخورد.

نگهداری

توت فرنگی قابل فساد است. توت فرنگی را در معرض آفتاب یا در دمای اتاق نگهداری نکنید. در یخچال: می توان توت فرنگی را نشسته دریک بسته بندی شل و بعد از جدا کردن توت فرنگی های آسیب دیده به مدت 2 الی 3 روز نگهداری کرد. توت فرنگی را در بسته بندی در بسته نگهداری کنید تا طعم آن جذب سایرمواد غذایی نشود.

در فریزر: به صورت درسته، قطعه قطعه شده یا خرد شده با یا بدون شکر می توان نگهداری کرد. قبل از فریزر کردن توت فرنگی های نارس یا له شده را جدا کنید. توت فرنگی ها تا زمانی که کامل یخ زدایی نشده باشند شکل خود را حفظ میکنند.

strawberry.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:45 (ویرایش خارجی)