ابزار کاربر

ابزار سایت


supplements_women

نیاز های خاص زنان به مکمل ها

نیاز زنان به مواد مغذی در سنین مختلف زندگی در بزرگسالی، بارداری، شیردهی و تا پیش از یائسگی تغییر میکند.

قبل از یائسگی: زنان هر ماه به علت خونریزی ماهیانه آهن از دست می دهند و به ندرت از یک رژیم غذایی معمول مقدار کافی آهن دریافت میدارند. برای آن ها و برای زنانی که اغلب تحت رژیم کاهش وزن هستند. مکمل های آهن ممکن است تنها پاسخ عملی باشد.

در زمان حاملگی و شیردهی: زنانی که حامله یا شیرده هستند اغلب برای تامین مواد مغذی مورد نیاز، برای ساخت بافت های جدید مادر و جنین و یا برای تولید شیر مغذی، به مکمل ها نیاز دارند. علاوه بر این امروزه مکمل های فولات و ویتامین B به عنوان عوامل کاهش خطر تولد نوزاد مبتلا به نواقص نخاعی (نقص طناب نخاعی و ستون فقرات) شناخته شده اند.

زنان باردار هرگز نباید خودسرانه از مکمل ها استفاده کنند. مصرف زیاد بعضی مواد مغذی ممکن است برای جنین خطرناک باشد. به عنوان مثال، مصرف زیاد ویتامین A در هنگام حاملگی می تواند خطر نقص در نوزاد را افزایش دهد.

در بزرگسالی: زنان روزانه نیاز به یک گرم کلسیم دارند که می توانند از مصرف مقدار قابل توجهی لبنیات و یا برخی ماهی ها دریافت کنند ولی نمیتوان انتظار داشت که زنان این رژیم متعادل غذایی را هر روز داشته باشند. این انتظار دور از واقعیت است. جایگزین ساده، مکمل های کلسیمی است.

supplements_women.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:45 (ویرایش خارجی)