ابزار کاربر

ابزار سایت


turnip

شلغم (Turnip)

یک سبزی ریشه ای که بومی اروپا می باشد. شلغم متعلق به خانواده ای است که کلم، خردل و تربچه را در برمیگیرد. بخش گوشتی شلغم با یک پوسته نازک احاطه شده است. بخش بالایی شلغم یک حلقه قرمز یا بنفش رنگ دارد. بخش های بالایی گیاه شلغم خوراکی است.

خرید

شلغم های سفت، سنگین، بدون چروک که شکستگی یا لکه ندارند را انتخاب کنید. اگر بخش بالایی شلغم هنوز به آن متصل است. باید سبز و سخت باشد. شلغم های بزرگ که را انتخاب نکنید چون ممکن است تلخ و چوبی باشند.

ایده هایی برای سرو کردن

شلغم در سوپ و خورش ها بسیار خوش طعم است. به صورت پوره، شکم پر یا تفت آب پز سرو میشود. زمانی که شلغم به خوبی پخته شود میتوان همراه با خامه و سس Mornay و یا گراتین سرو کرد. شلغم به صورت خام یا پخته در سالاد استفاده میشود و برگ های بالای آن را میتوان مشابه اسنفناج سرو کرد.

ذخیره کردن

در یخچال: شلغم را میتوان یک تا سه هفته ، نشسته بعد از جدا کردن قسمت بالایی آن در یک کیسه پلاستیک سوراخ دار نگه داری کرد. بخش بالایی شلغم را میتوان ۴ تا ۵ روز در یک کیسه پلاستیک سوراخ دار نگهداری کرد.

در فریزر: قبل از فریزر کردن شغلم را پخته و پوره کنید یا دو دقیقه بلنچ (‌Blanch) کنید.

پختن

آب پز کردن: به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شلغم را آبپز کنید.

بخار پز کردن: کمی بیشتر از آب پز کردن زمان میخواهد. بستگی به اندازه شلغم دارد. کالری شلغم در صورت سرخ کردن با روغن افزایش میابد.

اطلاعات تغذیه ای

منبع خوب: ویتامین cو پتاسیم حاوی: اسید فولیک خواص: مدر، قدرت بخش، ضد بیماری اسکوربوت، مفید برای گلو درد، خلط آور ترکیبات سولفوری موجود در شلغم ممکن است ایجاد نفخ کند.

برگ های شلغم منبع خوب: ویتامین A، ویتامینB، ویتامینC، پتاسیم و منیزیم می باشد.

آماده سازی

شلغم را با استفاده از یک برس نرم بشویید، سپس پوست کنید و این کار درست قبل از پخت انجام دهید تا رنگ آن قهوه ای نشود. اگر شلغم ها خیلی تازه هستند و خیلی بزرگ نیستند ، پوست کندن ضرورتی ندارد. بهتر است ده دقیقه قبل از آماده سازی شلغم آنرا شوک دهید چرا که قابل هضم تر میشود، ارزش غذایی خود را حفظ میکند و بوی کمتری میدهد.

turnip.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:45 (ویرایش خارجی)