ابزار کاربر

ابزار سایت


walnut

گردو ( Walnut)محصول درخت گردو که بومی سواحل دریای خزر و شمال هند میباشد. درخت گردو گونه های مختلف دارد. گردو از یک مغز تشکیل شده است. این دانه بسیار ناهموار و شامل دو بخش است که تقریباٌ یک سوم آنها به هم متصل اند و بقیه بخش ها توسط یک پوسته از یکدیگر جدا شده اند. مغز گردو سفید رنگ است و طعم قوی دارد و با یک پوسته نازک زرد رنگ احاطه شده است. که ممکن است تیره یا روشن تر باشد.

خرید

گردوهای با پوست: گردوهایی را انتخاب کنید که سنگین و به نظر پر میرسند و پوسته های شل دارند. گردوهایی که شکاف یا پوسته سوراخ شده دارند را انتخاب نکنید.

گردوهای بدون پوست: گردوهای ترد که در بسته بندیهای وکیوم شده یا در قوطی یا شیشه ارائه میشوند را انتخاب کنید. گردوهایی که نرم، چروکیده یا ترش شدند را انتخاب نکنید.

خواص تغذیه ای

منبع بسیار خوب: مس، منیزیم

منبع خوب: پتاسیم، ویتامین B6، اسید فولیک و تیامین

حاوی: فسفر، نیاسین، آهن ،ریبو فلاوین و ویتامین B5

گردو منبع خوب فیبر است.

خواص: گردوه خشک به میزان کمی مسهل است، ضد انگل است برگ های گردو خواص آنتی بیوتیک دارد که بعنوان یک باکتری کش عمل میکند.

ایده هایی برای سرو کردن

گرده به صورت درسته، خرد شده، چرخ شده، ساده یا بو داده مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا به صورت پیش غذا، اسنک و همراه نان و پنیر صبحانه استفاده میشود. همچنین در دسر کاربرد دارد (کیک، مافین، پای، کوکی و بستنی). در سس های ساندویچ و سالاد و غذاهای اصلی (املت، حبوبات، و غذاهای آسیایی و مدیترانه ای) کاربرد دارد. به عنوان چاشنی در سس های پاستا نیز استفاده میشود. پنیر همراه خوبی برای گردو است. گردو سبز را میتوان در سرکه نگهداری کرد. یک روغن گرانقیمت و با طعم بسیار قوی از گردو استخراج می شود که معمولا در سالاد مورد استفاده قرار میگیرد.

نگهداری

در دمای اتاق: به مدت ۲ تا ۳ ماه با پوست میتوان در یک ظرف دربسته گردو را نگهداری کرد.

در یخچال: گردوی پوست کنده را میتوان به مدت شش ماه نگه داشت.

در فریزر: نیز گردوی پوست کنده را میتوان به مدت یکسال نگهداری کرد.

walnut.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:45 (ویرایش خارجی)