ابزار کاربر

ابزار سایت


watermelon

هندوانه (Watermelon)

گونه ای از سیفی جات است که به نظر می رسد بومی آفریقا است. هندوانه ممکن است گرد یا بیضی شکل باشد. بافت داخل آن عموما قرمز، گاهی سفید، زرد یا صورتی است. این میوه هسته هایی دارد که ممکن است سیاه، قهوه ای، سفید، سبز، زرد یا قرمز باشد. بعضی از گونه های آن بدون هسته هستندو بافت هندوانه ترد تر از طالبی است و به خاطر محتوای بالای آب آن است خاصیت رفع تشنگی زیادی دارد.

خرید

هندوانه هایی سفت و سنگین با ظاهر براق را انتخاب کنید که کدر نیستند. بخش های کم رنگ پوست هندوانه و صدایی که بعد از خوردن ضربه با کف دست در آن بپیچد نشان از رسیدگی میوه دارد. هندوانه تازه بافتی محکم و آبدار با رنگ قرمز بدون تکه های سفید دارد. از خرید هندوانه های ترک دار که بخش هایی از آن نرم شده خودداری کنید.

ایده هایی برای سرو کردن

هندوانه به صورت ساده خورده می شود، به صورت تکه ای یا توپی. از آن در تهیه سالاد میوه استفاده می شود. همچنین بعد از جدا کردن هسته ها هندوانه را پخته و در تهیه مربا استفاده می شود. از پوره هندوانه شربت و آبمیوه خوشمزه تهیه می شود. هسته های هندوانه قابل خوردن هستند. در برخی از مناطق آسیا و چین به صورت ساده و بو داده یا نمک زده و گاهی آسیاب شده برای تهیه نان استفاده می شود.

اطلاعات تغذیه ای

حاوی: ویتامین C و پتاسیم خواص: ملین، مدر و سم زدا

نگهداری

هندوانه به سرما و دمای زیر ۱۰ درجه حساس است. در یخچال: هندوانه بریده شده را با نایلون پلاستیکی بپوشانید و در اولین فرصت بعد از خرید آن را بخورید.

watermelon.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:45 (ویرایش خارجی)