ابزار کاربر

ابزار سایت


weight_loss_pills

آنچه باید درباره مکملهای لاغری و چربی سوزها بدانید

از آنجاییکه هیچ گزارش دقیق علمی تاثیر هیچ گونه دارویی برای درمان چاقی و اضافه وزن را تائید نکرده است، راهنمای مدیریت وزن آمریکا استفاده از داروها را توصیه نمی کند. محصولاتی به عنوان چربی سوز یا کاهش وزن موجود هستند که می توان آن ها را به 4 گروه تقسیم بندی کرد:

گروه ۱:

نحوه عملکرد: از طریق افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش اشتها مانند سیبوترامین، کلن بوترال، ترمین، کافئین، هیدروکسی اسلیم، هیدروکسی کات و …،

عوارض جانبی: افزایش ضربان قلب، افزایش فشارخون، بیقراری، کم خوابی، پرادراری، پرخاشگری، افزایش خطر سکته قلبی به خصوص در افراد چاق

گزینه بهتر: افزایش سوخت و ساز از طریق افزایش توده عضلانی با انجام ورزش های مقاومتی و همچنین پرهیز از رژیم های طولانی مدت با کالری های بسیار پایین و رعایت تناوب رژیم های تثبیت و کاهش وزن به راحتی امکان پذیر است.

گروه ۲:

نحوه عملکرد: حجیم کردن غذا به جهت ایجاد سیری و کند کردن تخلیه معده مانند Fiber Clear، Fiber Clean

عوارض جانبی: کم خطرتر از سایر مکمل ها

گزینه بهتر: با افزایش مصرف بیشتر سبزیجـات، میوه ها، غلات سبوس دار و حبوبات، علاوه بر تأمین مقدار فیبر برابر با مکمل های ذکر شده، از سایر فواید این مواد غذایی مانند ویتامین ها، املاح و آنتی اکسیدان ها بهره ببرید، در هزینه ها صرفه جویی کنید و سفره غذایی رنگینتر و سالم تری داشته باشید.

گروه ۳:

نحوه عملکرد: مداخله در جذب مواد مغذی از طریق کاهش سرعت جذب قندها مانند آکاربوز، یا کاهش جذب چربی ها مانند چیتوزان، اورلیستات (ونوستات یا زینکال)

عوارض جانبی: نفخ، دل درد، استئاتوره (اسهال چرب)، بی اختیاری دفع و سوءجذب ویتامین های محلول در چربی

گزینه بهتر: فرد می تواند با تغییر در نحوه پخت غذا و یا جانشین کردن مواد غذایی مناسب در رژیم غذایی، خود را از این نوع مکمل ها و داروها بی نیاز سازد.

گروه ۴:

نحوه عملکرد: افزایش توان هوازی مانند ال کارنیتین. این مکمل نقش کمکی در افزایش شدت و زمان فعالیت ورزش هوازی دارد

عوارض جانبی: این مکمل در واقع یک مکمل ورزشی است و هیچ تأثیری در درصد انرژی تأمین شده از کربوهیدرات و چربی طی ورزش ندارد. این مکمل زمانی مفید است که فرد به طور مرتب و در سطوح حرفه ای و یا نیمه حرفه ای به ورزش بپردازد.

گزینه بهتر: یک برنامه ورزشی صحیح و عالی میتواند به تدریج توان ورزشی را بهبود دهد.

weight_loss_pills.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:45 (ویرایش خارجی)