ابزار کاربر

ابزار سایت


weight_loss_stop

کُندی یا توقف روند کاهش وزن، چرایی و راهکارهای آن

ممکن است که در طول برنامه کاهش وزن، روند کاهش وزن برای مدتی کُند و یا حتی متوقف شود. دلایل و راهکارهای آن در زیر آمده است.

دلایل

تجمع آب در بدن: تغییرات هورمونی ممکن است باعث افزایش آب تا میزان 2.5 کیلو گرم به بدن شما شود.

از دست دادن چربی و افزایش ماهیچه: وقتی ورزش میکنید، وزن عضلاتتان افزوده میشود، در نتیجه همزمان با کاهش چربی در بدنتان ممکن است این کاهش وزن نشان داده نشود ولی با اندازه گیری سایز خود و مشاهده کاهش سایزتان متوجه خواهید شد که بدنتان در مسیر درستی قرار گرفته است.

چگونه می توان با ثابت ماندن وزن مقابله کرد؟

  • همزمان با وزنتان بر سلامت، کاهش سایز، آمادگی جسمانی و فعالیت بدنی خود تمرکز کنید.
  • به شیوه خوردن و فعالیت‌های بدنیتان دقت کنید. آیا موردی هست که از برنامه خود تخطی کرده باشید (مهمانی آخرهفته ای، عدم انجام فعالیت بدنی منظم و…)
  • بیشتر ورزش کنید، زمان و شدت ورزش را افزایش دهید و یا این که در برنامه ورزش خود تغییری ایجاد کنید.
  • علاوه بر فعالیت بدنی منظم روزانه سعی‌ کنید کارهای روزمره ای که کالری مصرفی را بالا می‌‌برد انجام دهید؛ بالا رفتن از پله ها، شستن ظرفها، جارو کردن، بیرون بردن زباله ها، ماشین شستن، باغبانی و امثال آن همه به افزایش کالری مصرفی کمک می‌‌کند.
  • تغییر در شیوه زندگی از جمله ساعت خواب، مقدار خواب،الگوی خوردن، نوع غذایی که می خورید.
  • صبور باشید؛ توجه داشته باشید که کم نکردن وزن لزوماً به این معنی نیست که اشتباهی مرتکب شده اید، به بدن فرصت چند هفته ای بدهید تا بتواند وزنی را که کم کرده اید ثابت نگه دارد و به آن عادت کند. تثبیت وزن حدود یک تا چهارهفته طول خواهد کشید.
weight_loss_stop.txt · آخرین ویرایش: 2020/02/03 05:45 (ویرایش خارجی)